"Adının Hakkını Veren Devlet Bey’i Kutluyorum"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli'nin dün sosyal medyadan Ayhan Oğan’ın “Yeni bir devlet kuruyoruz” sözlerine verdiği tepki gündem oldu.

Medya 07.08.2017, 00:43 07.08.2017, 01:31
"Adının Hakkını Veren Devlet Bey’i Kutluyorum"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sosyal medyadan yaptığı açıklamaların yankısı devam ediyor.


Ak Parti MKYK üyeliği yapmış Ayhan Oğan’ın “Yeni bir devlet kuruyoruz” sözlerine twitter hesabından sert tepki gösteren Devlet Bahçeli’nin sözleri tüm basında geniş yer buldu. Bahçeli’nin açıklamasından sonra,  Ak Parti sözcüsü konuya ilişkin bir açıklama yaparak, devlet ve Atatürk'e duydukları saygıyı dile getirdi. Ardından başbakan Binali Yıldırım eski MYK üyelerinin sözünün sadece kendisini bağlayacağını Türkiye Cumhuriyeti'nin 1923'te kurulduğunu ifade etti. 


Posta gazetesi köşe yazarlarından Candaş Tolga Işık. “BOŞUNA DEVLET DEMİYORLARMIŞ” başlığı altında Bahçeli’ye geniş yer verdi.


Candaş Tolga Işık’ın yazısından bazı paragraflar şöyle:


 Devlet Bahçeli, geçmişte bir dönem AK Parti’de MKYK üyeliği yapmış Ayhan Oğan’ın “Yeni bir devlet kuruyoruz” sözlerine dün en üst perdeden itiraz etti. Bahçeli, son noktayı Nizâmülmülk’ten bu konuyu tam da 12’den vuran bir sözle koydu: “Devlet herkese nasip olmayacak büyük nimettir.” 


Devletin nasıl bir “nimet” olduğunun en yakın ve somut örneği burnumuzun dibindeki Suriye’dir. Türkiye’de bugün sayıları 4 milyonu aşan Suriyeli iç savaş mağdurlarına sorun, onlar anlatsın: Devletin varlığı nasıl bir nimettir yokluğu nasıl bir çaresizliktir? 


Son 94 yılı cumhuriyetle taçlandırılmış, 2 bin 200 yıllık devlet geleneği ve 1400 yıllık medeniyet birikimi olan topraklarda “Yeni bir devlet kuruyoruz” dersen; bugüne kadar o hayalle gelip uzayın boşluğunda kaybolanların listesini koyarlar önüne. Yenisini kurmaya niyetlendiğin ve eski sandığın Türk devletinin aslında ne kadar büyük olduğunu gösterirler. Yeni devlet kurma hayaline, bu devletin-bu milletin vereceği en kibar cevap “Yavaş kur!”dur. 


“Yeni bir devlet kurma” söyleminin tam da türlü provokasyonlarla Türkiye’deki toplumsal fay hatlarının tetiklenmeye çalışıldığı bir döneme denk getirilmesinin altında yatan niyeti anlamış değilim. Sebebi ne olursa olsun, bundan sadece 1 yıl önce var olan devleti yıkıp kendi paralel yeni devletini kurmak isteyen ihanet şebekesine karşı milli mücadele destanı yazmış, devletin istikbalini, milletin istiklalini tanklara karşı durarak geri almış bir memlekette böyle laf edilmez kardeşim. Unutmayalım ki bu topraklar hâlâ vatanımız, bizler hâlâ bir milletsek; bu devlet sayesindedir. 


İşte bu yüzden Devlet Bahçeli dünkü çıkışının içeriğinde de, tonunda da yerden göğe kadar haklıdır. Adının hakkını veren Devlet Bey’i kutluyorum.

Yorumlar (0)