AKP Hem Gazeteciliğin Hem de Emekçilerin Düşmanıdır..!

Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Yönetim Kurulu, yaptığı bir basın açıklamasıyla gazeteciliği ve emekçilerin tek bir düşmanı olduğu ve bunun da AKP hükumeti olduğunu vurguladı.

Medya 04.11.2015, 20:44
AKP Hem Gazeteciliğin Hem de Emekçilerin Düşmanıdır..!

Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Yönetim Kurulu, yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti. “İpek Medya Grubu’na, kayyuma devredilme yoluyla el konduğunda; “AKP’nin faşizmini kurarken birlikte yürüdüğü yapılara dönük bu harekât, 1 Kasım’da istediği sonucu aldığı takdirde toplumun tümüne uyguladığı faşizmi artıracağının da göstergesidir” demiştik ve ne yazık ki seçimden 24 saat sonra bu dediğimiz gerçekleşmeye başladı” diye konuştu.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Yönetim Kurulu, açıklamasını şöyle sürdürdü. “Dün Nokta Dergisi’nin basılması ve yöneticilerinin gözaltına alınması, bugün İpek Medya’dan 58 basın emekçisinin işten atılması ve Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan’ın tutuklanması göstermektedir ki AKP iktidarının medyayı esir alma girişimleri devam edecektir.Seçim mühürlerinin mürekkebi bile kurumadan dün Nokta Dergisi’nin basılması, toplatılması ve yöneticilerinin tutuklanması, bugün ise İpek Medya çalışanı 58 basın emekçisinin işlerine son verilmesi, AKP’nin iktidar döneminin, bundan önceki 13 yılda olduğu gibi fütursuz saldırılarla geçeceğine işarettir” şeklinde konuştu.


Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Yönetim Kurulu, açıklamasının sonunda şunları ifade etti. “Siyasi hesaplara basın emekçilerini de katan AKP hem ifade özgürlüğü hem de emekçi düşmanıdır. Demokrasi düşmanlığını temel yönetim stratejisi haline getirenlerin, balkon konuşmalarında demokrasiden ve hoşgörüden bahsetmeleri olsa olsa trajikomik bir durumdur.ÇGD olarak, halkın gerçekleri bilme ve farklı kaynaklardan bilgi edinme hakkının önündeki tüm engellemeleri kınıyor, hukukla değil güçle hareket eden iktidarın medyayı susturmaya dönük tüm girişimlerini lanetliyor, Nokta yöneticileri Güven ve Çapan’ın ve AKP’nin atadığı kayyumlar tarafından işten atılan basın emekçilerinin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.

Mehmet Rebii Özdemir

Yorumlar (0)