AKP'NİN İTİRAFÇI KADROSU...

Ortadoğu Gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek "Bazı AKP'lilerin terör örgütü PKK ile girdiği müzakere ve pazarlık sürecindeki suçlarını hafifletmek için itirafçı olup, pişmanlık yasasından yararlanmayı düşünüyor herhalde…" diye yorumladı.

Medya 08.11.2014, 19:46 08.11.2014, 20:05
AKP'NİN İTİRAFÇI KADROSU...
Ortadoğu Gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek "Bazı AKP'lilerin terör örgütü PKK ile girdiği müzakere ve pazarlık sürecindeki suçlarını hafifletmek için itirafçı olup, pişmanlık yasasından yararlanmayı düşünüyor herhalde…" diye yorumladı. 


Özellikle son haftalarda arka arkaya gelen itiraflar bunun göstergesi olduğunu belirten Çiçek;"Hele İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın "Kırsalda terör baskısı arttı, şehirlere inmeye, hâkim olmaya başladılar." ve "Oslo'da anlaşmıştık. Oslo'yu PKK bozdu" şeklinde yaptığı son açıklamalar bu durumu güçlendirmektedir." diye yazdı.


Yıldıray Çiçek'in yazısı şöyle:

Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu'nun "PKK bize silahları bırakıp, çekilme sözü verdi. Ama sözlerinde durmadılar, bunu biz biliyorduk ama hiçbir zaman topluma deklare etmedik ki çözüm süreci zaafa uğramasın" şeklinde itirafta bulunması.

 

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın sürekli ""Öcalan'ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi vardır. Sürecin geleceğini daha çok düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor" şeklinde övgülerde bulunurken, birden "Kobani olaylarında Öcalan'ın rolü olduğunu düşünüyorum" şeklinde itirafta bulunması.

 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç'ın bir zamanlar "Sayın Öcalan demek, PKK'nın kendine ait bayrağını elinde taşımak, Öcalan'ın posterini taşımak suç olmaktan çıktı. Türkiye'nin sitemi böyle olmalıdır. Eyaletler ve demokratik özerklikler olmalı demek bunların hiçbirisi suç değil, geçmişte bu suçlamalarla cezaevinde yatanların hepsi çıktı. Artık bundan dolayı dava açılmıyor" derken, şimdi "Çözüm Süreci'ne biz mecbur ve mahkûm değiliz. Çözüm Süreci başarısız olursa herkes bunun altında kalır. Adadaki şahıs da dâhil siyasi uzantıları da..." şeklindeki korkusunu yansıtan itirafları…

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Başdanışmanlığa getirilen Etyen Mahçupyan'ın " Güneydoğu'da kamu düzeni PKK'nın elinde..." şeklindeki itirafı…

Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan'da her gün hem inkârlarda, hem itiraflarda bulunuyor. Ama sabah söylediğini akşam inkâr ettiği için onun pişmanlık yasasından yararlanıp yararlanmamak istediğini tam anlayamıyoruz. 

Çünkü bugün PKK Türkiye'de AKP'lilerinde itiraf ettiği gibi hâkimiyet kuruyorsa, bunun başlıca sorumlusu kendisidir. O istediği kadar itirafta bulunsun zaten bir hükmü yoktur. YAZININ DEVAMI

Yorumlar (0)