Alexone: Tiktok Fenomeni videolarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor

“TİKTOK’un en iyi içerik üreticisi Alexon - Alexone’ın, 90 milyon kişi tarafından videoları ve sesleri paylaşıldı.

Medya 28.05.2021, 18:07
Alexone: Tiktok Fenomeni videolarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor

Alexon Alexone’ın 90 milyon kişi tarafından videoları ve sesleri paylaşıldı.“TİKTOK’un en iyi içerik üreticisi Alexon Alexone paylaşımlarına günlük canlı yayınlarına 400.000 kişi girerek rekor kırdı. Alexone'in ‘’Sosyal medya video içerik üreticisi ve yönetmenliği‘’ kariyerinin en anlamlı basamaklarından biri olarak anılarına kazındı.

Alexone Özel; 'sosyal medya video yönetmenliği', dünya’nın ve ülkemizin; dijital medyada yapılmış en prestijli işleri arasına girmeyi başardı.
‘’sosyal medya video içerik üreticisi ve yönetmenliği’’ ile farkındalık yaratan "alexone özel; 'kendim için ‘’yönetmenlik’’ yapacağım hiç aklıma gelmezdi." dedi.

Alexone; sosyal medya’da canlı yayınları ve talk showları’nın; ’dijital medya yönetmenliği’’ ni yine kendisi yaptı.

Alexone özel; ‘’video içerikleri, canlandırmaları ve seslendirmeleri ‘’ ile sosyal medya’da bugüne kadar yapılmış en kaliteli prodüksiyonlarına imza atmaya devam ediyor.

Alexone Özel Kimdir?

Mesleki kariyerine 1998 yılında başlayan Alexone, Çocukluğundan beri sanatla müzikle iç içe olan bir mesleği olmasını istemiştir. Müzik ve Sanat’a olan düşkünlüğü Özel’i; hep yeni bir şeyler öğrenmeye teşvik etmesine sebep oldu.

Fotoğrafçılık, Film ve Yönetmenlik eğitimi almayı çok isteyen Alexone Özel; 2001 yılında İngiltere’ye giderek Birleşik Krallık’ın önde gelen Sinema okullarından birisi olan LONDRA FİLM OKULU (London Film School)’ da 6 yıl eğitim aldı.Yönetmenlik anlamında ilk kariyer yolculuğu 2001 yılında bu eğitim sürecinin başlangıcı ile oldu.

İngiltere’de ; gerek çalıştığı işlerle gerekse sanatsal eğitimi ile farklı bakış açıları yakalayan Alexone; ‘’Fotoğraf, Sinema, Film ve Yönetmenlik’’ alanında oldukça iyi bir eğitim almasının yanı sıra iş deneyimleri ile de bunu harmanlayan Alexone 2007 yıılında Türkiye’ye döndü.

Prdüktör olarak Yönetmenlik kariyeri 2014 yılı ile start verdi. 8 yıldır gerek Prodüktör gerekse Yönetmen olarak oldukça kaliteli işlere imza attı. Yönetmenlik ve prodüksiyonlar anlamında oldukça önemli işlere imza attı. Süper Star Ajda Pekkan, Lübnanlı Şarkıcı ve İş Kadını Nancy Ajram’la, Güven Yüreyi gibi, iş, sanat, cemiyet ve bürokrasi dünyasından bir çok isimle çalıştı. 2018 yılında ilk video klibini Güven Yüreyi için çekti. 2014 yılında başlayan Yönetmenlik Yolcuğunda bir çok kişi , kurum , kuruluş ile çalışmalar yürütmüş ve başarılı projeleri hep konuşuldu. Mükemmelliyetçi ve İstikrarlı duruşu her zaman Produktör ve Yönetmenlik kariyerinde ona kolaylık sağlamıştır.

8 yıldır Yönetmenlik Serüveni , bu sefer 2021 Ocak ayında TİKTOK Sosyal Medya Platformuna girmesiyle farklı bir hal alarak, kariyerinde yepyeni bir sayfa açılmasına vesile oldu. Kısa bir zaman aralığında Tiktok için ürettiği video içerikler, seslendirmeler ve canlandrımalar bir anda büyük kitlelerin dikkatini çekmeye başladı .

Tiktokve İnstagram reels için çekmiş olduğu bütün videolar’ın yönetmenliğini kendisi yaptı. Videolarında oyunculuk yeteneği; ses ve görüntü kalitesiyle birleşince bir anda, ‘’Sosyal Medya Mecraları’’nda bugüne kadar yapılmış ilk olma özelliği taşıyan en özel Prodüksiyonlara imza attı.
Ülkemizde iş dünyasından, sanat yaşamına, cemiyet hayatından bürokrasi hayatına kadar bir çok kesimin ve Sosyal Medya Fenomenlerinin bile dikkatini çeken Alexone Özel; ‘’Sosyal Medya Gösteri Adamı’’ olarak sanatsal içerikleri ile dolu Videoları;Türk Ulusal ve Yerel Basınında yer aldı.

Tiktok Sosyal Medya Mecrasında her gün canlı yayınlar yaparak ve bu canlı yayınların Yönetmen koltuğuna gene kendi oturan Alexone Özel; Son 1 aydır Tiktok canlı yayınlarında ilk sırada olmaya devam ediyor.

Bunun yanı sıra ‘’İçerik Üreticisi ve Video Yönetmeni’’ meslek kariyeri ise; Yeni Dünya Düzeni’nde kazandığı son mesleği olacaktır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)