Alexa

"Allah'tan başka kimseden korkmayız"

Cnn Türk’teki 5 n1K programında Cüneyt Özdemir’in sorularını cevaplayan Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral : “ bizim Allah’tan başkasından korkumuz yok." dedi.

video

 Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral  Konya’da iki işadamının kendi üyelerine gelerek  ‘bir liste var cemaat işadamları isimleri var siz onlara uzak olun yoksa sizin de isminiz girer’ diyerek TUSKON üyelerini tehdit ettiğini söyledi.  Meral, “ bu arkadaşlarımız ‘ nasıl olur bizim de ismimiz olmalı o listede, bizim ismimiz neden yok?  şeklinde cevap verdiler.”  Şeklinde konuştu.


Cnn Türk’teki 5 n1K programında Cüneyt Özdemir’in sorularını cevaplayan Meral, Uganda’daki rafineri konusunda da şu açıklamalarda bulundu: Mustafa Günay Uganda fahri konsolosu. Orada iyi ilişkileri var, itibarı olan biri orada. Uganda rafineri işini Türklerin yapmasını isteyince bize söyledi. Biz de bu işi yapacak kapasitede Tüpraş’ın olduğunu düşündük ve Koç grubuna bunu teklif etti.  Ama onlar sonrasında ilgilenmek istemedi.” açıklamasını yaptı. TUSKON fethullah gülen’e neden danışıyor? sorusuna Meral şu cevabı verdi: biz işadamları olarak Gülen’in ufuk açıcı fikirlerinden hep yararlandık. Bazen sorduğumuzda kendisi ‘ siz bilirsiniz nasıl yapıyorsanız öyle yapın’ cevabını alıyoruz. Hocaefendi’nin görüşlerini önemsiyoruz.

Özdemir’in hükümetten korkuyor musunuz sorusuna Meral, “ bizim Allah’tan başkasından korkumuz yok. Maliye bir ay boyunca bütün hesaplarımızı inceledi, hiçbir usulsüzlük bulamadılar, teşekkür edip ayrıldılar. Bizim her şeyimiz şeffaf, şeffaf olmayanlar korksun.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2014, 13:02
YORUM EKLE