Atilla Halit, Rus Askerlerinin Kazakistan'da İşi Ne?

Atilla Halit, Rus Askerlerinin Kazakistan’da ne işi olduğunu sordu. Halit; ABD, Rusya ve Çin bir asıra yakındır dünyanın ve insanlığın kaderiyle oynamaktadır.

Medya 06.01.2022, 20:27
Atilla Halit, Rus Askerlerinin Kazakistan'da İşi Ne?

Yurtdışında yaşayan Türkmen olan Atilla Halit, Twitter platformu üzerinden yayınladığı mesajda, Rus Askerlerinin Kazakistan’da ne işi olduğunu sorarak, "İki şeytandan biri olan Rusya diğeri ABD tarafından bir asırdır Türk ve İslam Dünyası’na insanlık dışı baskı, göz yaşı, göçler, kitlesel kıyımlar devam etmektedir." dedi.

ABD’nin FETÖ okulları ile Türk Cumhuriyetleri ve İslam Dünyası’nda bu ülkeleri kendine bağımlı birer uydu haline getirmek en büyük projesi olduğunu belirten Atilla Halit, "Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra her dönem Türk Cumhuriyetleri üzerinde baskı ve şiddetini kademeli olarak yükseltmiştir. Rusların demir pençesi, Türki Cumhuriyetler’deki masum vatandaşların üzerindeki ekonomik ve psikolojik olarak durmaktadır. Orta Asya’yı eskisi gibi işgal etmek için ilk adım Kazakistan olacaktır. öteki yandan Doğu Türkistan’daki Uygur Türkleri’ni de Çin asimile etmektedir. Mahşerin üç atlısı olan şeytan ABD, Rusya ve Çin bir asıra yakındır dünyanın ve insanlığın kaderiyle oynamaktadır." dedi.

Rus askerinin Kazakistan’da ne işi vardır? 

Türki Cumhuriyetlerinin de sonu Irak ve Suriye gibi olabilir. Okyanus ötesi ve batıdan hala ses çıkmamıştır. Çünkü onlar da kendi payını alma peşindedir.
Dünyanın her yerindeki Kazak, Azeri, Ozbek, Türkmen, Kırgız halkları demokratik kurallar içerisinde bu Rus müdahalesini, batının sessizliğini tepkileriyle dile getirmelidirler.

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

Yurtdışında yaşayan özü Türkmen olan Atilla Halit

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)