Avukapp Yoğun Talep Gördü

Sadece Avukatlara özel geliştirilen “Avukapp” uygulaması Avukatların yoğun talebi ile karşılaştı.

Medya 20.01.2021, 11:12
Avukapp Yoğun Talep Gördü

Avukatların kendi aralarında bir sosyal medya ağı oluşturabilmesi ve aynı zamanda yardımlaşma taleplerini hayata geçirebilmeleri için geliştirilen Avukapp uygulamasının en büyük özelliği sadece Avukat ve Stajyer Avukat ünvanı olanları sisteme dahil ediyor. Avukat ya da Stajyer Avukat değilseniz uygulamaya üye olamıyorsunuz, paylaşımları göremiyorsunuz. Yardımlaşma talepleri ile birlikte Avukatlar arasındaki dayanışmayı da pekiştireceği ifade edilen uygulamanın yazılımı Azerbaycan kökenli Türk yazılımcılar tarafından yapıldı.

Avukat olup olmadıkları nasıl anlaşılıyor?

Gelen başvuru talepleri öncelikle bir ekip tarafından kontrol ediliyor ve Baro kayıtları ile uyuşması teyit edildikten sonra başvurular aktif hale getiriliyor. Yani kullanıcıların yaptıkları başvuru taleplerinin hepsi, doğruluğu teyit edildikten sonra sisteme dahil ediliyor. Uygulama içerisinde Avukat ya da Stajyer olmayan kimse yer almıyor. 

Neden Avukapp?

Avukatların aralarında iletişim kurarak birbirlerine yardım ettikleri bir platformun temelini attıklarını ifade eden uygulama sahipleri, bu anlamda hem sosyal bir ağ hem de profesyonel bir yardımlaşma platformunu Avukatlara sunuyoruz diye ifade ettiler. Aynı zamanda iş ilanları ya da birlikte çalışabilecekleri meslektaş arayışlarını da yapabilecekleri Avukapp uygulaması, Google Play Store’dan Android işletim sistemini kullanan telefonlar aracılığı ile ve Apple Store’dan IPhone ve IPad’ler için kullanılmaktadır.

Uygulamanın İçeriğinde Neler Var?

Avukatlar, kendilerine özel bir profil oluşturabilecekler. Anasayfa üzerinden uygulamayı dilediği gibi kullanabilecek, fotoğraf paylaşabilecek, hastagler yardımıyla paylaşımlarını bulabilecekler. Aynı zamanda yardıma ihtiyaç duydukları konularda Uygulamada kayıtlı avukat meslektaşlarıyla mesajlaşabilecekler.

Avukat Emre Avşar ile İletişim ve Medya Danışmanı Barış Karaoğlan tarafından fikri geliştirilen ve danışmanlığı yapılan uygulama, 2021 yılı itibari ile kullanıma sunuldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)