Bakan Soylu'dan Af...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan 18 yaşındaki Ahmet Erişgin, uzlaştırma sonucu Bakan'ın kendisini affetmesi üzerine yargılanıp hapis cezası almaktan kurtuldu

Medya 18.07.2017, 11:14 18.07.2017, 11:18
Bakan Soylu'dan Af...

Adana’da, sosyal medya üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan 18 yaşındaki Ahmet Erişgin, uzlaştırma sonucu Bakan’ın kendisini affetmesi üzerine yargılanıp hapis cezası almaktan kurtuldu.  


Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, inşaat işçiliği yapan Ahmet Erişgin hakkında sosyal medya üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya karşı hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ‘kamu görevlisine karşı hakaret’ suçunun uzlaştırma kapsamında olması nedeniyle dosya, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu'nca uzlaştırmacı Nesrin İlkbahar’a verildi. Olayla ilgili uzlaştırmacı Nesrin İlkbahar’ın görüştüğü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun avukatı Uğur Kızılca, Bakan’ın, şüpheli Ahmet Erişgin’in yaşının küçük olması nedeniyle özür dilemesi karşılığında kendisini affedeceğini ve şikayetçi olmayarak uzlaşacağını söylediğini bildirdi. Bunun üzerine şüpheli Erişgin de, hakaret kastının olmadığını belirterek, Bakan Soylu’dan özür dileyip kendisini affetmesini istedi. Soylu’nun şikayetten vazgeçmesi üzerine iki taraf uzlaştı. Böylece Bakan tarafından affedilen Ahmet Erişgin, ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan 1 yıldan 3 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaktan kurtuldu.


Bakan Süleyman Soylu’nun uzlaşma sonucu kendisini affettiği için çok mutlu olduğunu belirten Ahmet Erişgin, “Sayın İçişleri Bakanımızdan özür diliyorum. Bilgisizliğimden ve cahilliğimden dolayı yaptım. Her zaman vatanımızın ve milletimizin yanındayız. Bakanımızın affetmesi beni çok mutlu etti. Devletimize karşı sevgi ve saygımızı daha da pekiştirdi. Her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız” diye konuştu.

 

Yorumlar (0)