Başkanlar İstifa Etmeme Kararı Aldı

Abdülkadir Selvi, istifası istenen 3 Başkanın birlikte hareket ettiğini ve istifa etmeme kararı aldıklarını belirtti.

Medya 20.10.2017, 23:44 21.10.2017, 01:37
Başkanlar İstifa Etmeme Kararı Aldı

CNN Türk canlı yayın konuğu olan Abdülkadir Selvi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un birlikte hareket ettiğini ve  istifa etmeme kararı aldıkları bilgisini paylaştı.

Yazar Abdülkadir Selvi, 3 belediye başkanı anlaşıp, birlikte hareket attiğini, istifa etmeyeceklerine dair bilgiler geldiğini, Melih Gökçek'in istifasını cebinde  taşıdığını ancak bugün havanın değiştiğini belirtti. 

Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi CNN Türk canlı yayınında; "Aslında bu süreç adeta bir borsa gibi her anını takip etmek gerekiyor. Örneğin dün itibarıyla Sayın Melih Gökçek’in istifasının hazır olduğu, ama işin zamanlama meselesi olduğu, Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştükten sonra istifa edeceği şeklinde bilgiler vardı.Ama bugün farklı bir hava oluştu. Sık sık iklim değişiyor. Onu ifade etmek isterim, o da şu: Üç belediye başkanının aralarında bir iletişim kurulduğu, birlikte hareket ettikleri ve üçünün de istifa etmeme kararı aldığı şeklinde bilgiler gelmeye başladı" dedib

Abdulkadir Selvi; Bu süreç uzadıkça, AK Parti açısından, belediye başkanları açısından hem de kamuoyu açısından oldukça yıpratıcı bir hal aldığını savunarak; Bundan sonraki süreç ne olur? Sayın Erdoğan bir karar verdi. Partisinde önemli bir değişim yenileşme ve dönüşüm sürecini yaşatıyor. Bu konuda geri adım atmayacağı güçlü bir lider olduğu için biliniyor. Bakanlar Kurulu’ndan parti yönetiminde bu değişiklikleri yaptı. Teşkilatlarda bu değişiklikler yapılıyor.Ancak belediyelerde belediyeler yasasından kaynaklanan bir takım imkanlar ya da imkansızlıklar söz konusu. Zannederim bu üç belediye başkanı da bunu değerlendiriyorlar. İhraç edildikleri takdirde 2019’a kadar görevlerinin başında kalacaklar. O nedenle AK Parti’de ihraç formülü düşünülmüyor." şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinin tartışılması noktasına doğru ilerlemeye başladığını ifade ederek; "Zannediyorum bu süreçte bir takım önlemler devreye girecek. Öncelikli olarak belediye meclislerinde bu belediye başkanlarının kilitlenmesi söz konusu olacak. Yeni karar almaları engellenecek. Aldıkları kararlar onaylanmayacak.#dedi.

Başbakan Yıldırım bugün yaptığı açıklamada istifa etmeyecek olan isimler için "gereğini yapacaklar " demişti.

Yorumlar (0)