Başlıca medya platformları nelerdir?

Medya 13.10.2021, 18:28 13.10.2021, 18:34
Başlıca medya platformları nelerdir?

Bilgisayarların ve internetin hayatımızın merkezinde yer alması ile birlikte genel anlamda sosyal medya paylaşım sitelerinin kullanım yoğunluğu da artış göstermiştir. İlk olarak hayatımıza Facebook sosyal medya paylaşım sitesi olarak girmiş ve ardından Facebook kendini geliştirerek uygulama içerisindeki farklı özellikleri de kullanıcılarla buluştu olmuştur. Facebook dünyada ilk kez milyonlarca kişinin takipçilerine ulaştığı arkadaşlarını bulduğu ve onlarla mesajlaşıyor bildiği bir sosyal medya platformu olmuştur. Ardından hayatımıza Twitter Facebook Instagram TikTok gibi sosyal medya platformları da giriş yapmıştır. Bu uygulamalardan bazıları bireylerin özellikle kişisel blog gibi hikayelerini duygu ve düşüncelerini gündeme dair değerlendirmelerini paylaştığı platformlar olarak karşımıza çıkar. Özellikle de Twitter bu anlamda kişisel blog olma özelliğini taşıyan en önemli sosyal medya paylaşım siteleri içerisinde yer alır. Öte yandan video ve fotoğraf paylaşma noktasında ise Instagram dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir sosyal medya paylaşım sitesi olarak ifade edilir.

İnternet platformları üzerinde takipçi sayısının fazla olması büyük önem arz eder

Bireyler sosyal medya paylaşım sitelerinde takipçi ve beğeni sayılarının fazla olmasının oldukça önemsemektedir. Özellikle de sosyal medya paylaşım sitelerinde bireylerin takipçi beğeni ve etkileşim sayısının fazla olması bu hesaplara ve profilleri olan güvenin artmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla eskiden sadece başka insanlarla iletişim kurmak diyalog halinde olmak için kullanılan sosyal medya platformları günümüzde kar elde etmek ve daha fazla insana ulaşmak için de kullanılmaktadır. Dolayısıyla bir sosyal medya platformunun ve profilinin takipçi ve beğeni sayısının yüksek olması özellikle satış ve tanınırlık bakımından büyük avantaj sağlar. Sosyal medyada takipçi beğeni ve etkileşim sayısı fazla olan bireylere genel anlamda fenomen denilmektedir ve fenomenler her alanda büyük maddi gelir elde eden bireylerdir. Instagram TikTok gibi platformlarda dünya çapında gelir kazanma imkanı sağlanmıştır.

İnfluencer adı verilen yeni bir meslek dalı ortaya çıkmıştır

Genel anlamda Instagram'da takipçi sayısı fazla olan videoları ve fotoğrafları fazlaca beğenilen ve bireylerin üzerinde etkileşim imkanı fazla olan bireylere influencer denilmektedir. Örneğin yemek videoları çeken ve bunları Instagram platformu üzerinden paylaşan ve binlerce takipçiye ulaşan bu bile artık mutfak malzemeleri ve yemek üzerine satış yapan firmaların dikkatini çekmektedir. Firmalar bu yüksek takipçili profillerin bireylerin üzerinde geniş bir etki alanına sahip olduğunun farkına vararak hareket eder ve kendi reklamlarını yapmaları için onlara sponsorluk teklif ederler. Bu anlamda Instagram ya da TikTok üzerinden tanıtım ve sponsorluk işlemlerini gerçekleştiren fenomen hesaplar milyarlarca lira kazanabilme imkânına sahiptirler. Bu anlamda Hemen Beğeni adresi sosyal medya platformlarında Instagram beğeni, izlenme, görüntülenme ve takipçi satışını gerçekleştiren son derece güvenilir ve organik takipçileri müşterilerine sunan lider bir kuruluştur. Firma güvenli ödeme seçenekleri sunar. Ayrıca %100 Türk takipçilerden oluşan ve asla düşmeyen takipçi sayısına ulaşmak Hemen Beğeni ile mümkündür.

Yorumlar (0)