Bir itiraf: Çözüm sürecinde Devlet PKK'nın Eylemlerine Göz Yumdu

Bir çok AKP'li bürokrat ve siyasetçinin itiraf ettiği gibi AKP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Mustafa Karaalioğlu'da itiraf gibi bir açıklama geldi.

Medya 20.08.2015, 22:39 20.08.2015, 22:55
Bir itiraf: Çözüm sürecinde Devlet PKK'nın Eylemlerine Göz Yumdu

NTV'de yayınlanan Siyasi İşler programında konuşan Mustafa Karaalioğlu, PKK'nın çözüm sürecinde faaliyetlerine devam ettiğini söyledi. PKK bu faliyetlerine devam ederken Devletin'de bu eylemlere devam ettiğini belirtti.

Karaalioğlu, "Yani açık konuşalım devlet neredeyse görmezden gelen ve zaman zaman zaafa düşme pahasına çözüm sürecine halel gelmesin diye olup bitenlere göz yumanarken PKK sistematik bir şekilde çözüm sürecine karşı her türlü hamleyi yaptı." şeklinde konuştu.

Karaalioğlu'nun açıklamaları şöyle;

"2013 yılında yani çözüm sürecinin başladığı andan itibaren PKK sistematik olarakçözüm sürecinin hilafına ne kadar şey varsa yaptı. Yani açık konuşalım devlet neredeyse görmezden gelen ve zaman zaman zarafa düşme pahasına çözüm sürecine halel gelmesin diye olup bitenlere göz yumanarken PKK sistematik bir şekilde çözüm sürecine karşı her türlü hamleyi yaptı.

Öcalan'ın son Nevruz açıklamasını bakıp yanılmaya gerek yok arada saldırıları devam etti. Çözüm sürecini bozan, kamu düzenini bozan eylemler devam etti. Bunlar devlet tarafından görmezden gelindiği için kamuoyunun da çok dikkatini çekmedi. Az sayıda şehit haberleri de oldu fakat sistematik değildi. SadeceHakkari Havaalanına 100'e yakın saldırı oldu. Sabotaj oldu. Yani bütün bunlarçözüm süreci zarfında oldu. Fakat çözüm süreci işte barış geliyor diyerek diye belki de böyle davranmak gerekiyordu çözümün bedeli var. Çok kolay olmuyor. Görmezden gelindi (PKK eylemleri)."

Bu itiraflarda PKK'nın çözüm süreci denilen süreçte faaliyetlerine tamamen bitirmediği devletin ise buna göz yumduğunu ortaya koyuyor

Şimdi AKP'li isimlerin itiraf ettikleri PKK gerçeğini 7 Haziran Seçimleri öncesinde söyleyen herkes "çözüm karşıtı", "vatan haini" ve "kandan beslenen" gibi terimlerle yaftalanıyordu.

Yorumlar (0)