Çarşamba Belediyesinden Büyük Fırsat! Medya Akademisi Başlıyor

Çarşamba Medya Akademisi’nin başvuruları başladı. Çarşamba Belediyesi’nin gençlere yönelik organize ettiği başarı durumuna göre tam zamanlı/yarı zamanlı iş imkanı sunan Çarşamba Medya Akademisi başvurularınızı 22-30 Ekim 2020 günleri arasında www.carsamba.bel.tr sitesinden yapabilirsiniz.

Medya 22.10.2020, 23:17
Çarşamba Belediyesinden Büyük Fırsat! Medya Akademisi Başlıyor

Sosyal medya, metin yazarlığı, haber yazma teknikleri, fotoğraf çekimi, temel tasarım teknikleri, video çekim dersleri ve daha pek çok farklı alanda derslerinin verileceği ve 7 gün sürecek ve 2 Kasım’da başlayacak Çarşamba Medya Akademisi’nde katılımcılar, bitirme projesi hazırlayacak bu projelerde başarılı olanlara tam zamanlı-yarı zamanlı iş imkanı sağlanacak.

Çarşamba Medya Akademisi’nde kimler ders verecek?

Eğitimci-yazar Sıtkı Aslanhan “Etkili İletişim ve İnsan Psikolojisi”, ünlü televizyoncu ve spor yorumcusu Haldun Domaç“Televizyon Yayıncılığı”, A-Spor program yapımcısı ve sunucu Mustafa Göksu “Program Sunuculuğu-Spikerlik ve Diksiyon”, sosyal medya fenomeni Abdi Baktur, “Sosyal Medya-Dijital Medya İçerik Üretimi”, dijital medya yazarı ve sosyal medya uzmanı Ahmet Melih Karauğuz, “Yeni Medya”, yazar Emine Şimşek,“Metin Yazarlığı” konularında interaktif bir eğitim ortamında ders verecek.

Medya Akademisine katılım ücretsiz?

15-35 yaş aralığındaki herkesin başvurabileceği Çarşamba Medya Akademisi’ne katılımcılar, başvuru formlarının değerlendirilmesi sonrası gerçekleşecek online mülakatlar ile seçilecek. Bütün katılımcılara sertifika verilecek. Çarşamba Medya Akademisi’nde başarılı katılımcılar ödüllendirilecek. Eğitim sonrası her katılımcı bitirme projesi hazırlayacak bu projelerde başarılı olanlara tam zamanlı-yarı zamanlı iş imkanı sağlanacak.

Başkan Doğan; Genç nesiller sosyal medya ya yöneldi

Medya sektörüne yönelmeyi düşünen gençler için sektöre dair bilgi almaları ve alanında işinin ehli kişilerle bir araya gelerek tecrübe paylaşımı yapmaları amacıyla Çarşamba Medya Akademisi’ni hayata geçirdiklerini belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Teknoloji çağı ile birlikte medya ve sosyal medya daha çok önem kazandı. Genç nesil de özellikle sosyal medya ya yöneldi. Bu alanlarda ülkemizde uzmanlar yetişiyor. Bizde işinin ehli kişileri ilçemize getirerek gençlere bir haftalık yoğunlaştırılmış medya eğitimi verme kararı aldık. Çarşamba’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne ev sahipliği yapıyoruz, gençlerimizin bu imkândan faydalanmalarını istiyorum. Akademi’ye katılmaya hak kazanan gençlerimize ödül ve sertifika haricinde başarı durumuna göre istihdam şansı da yakalayacak” dedi.

- Çarşamba Medya Akademisi’nin başvuruları 22-30 Ekim 2020 günleri arasında Çarşamba Belediyesi’nin www.carsamba.bel.tr sitesinden alınacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)