Alexa

E Ticaret Siteleri İçin Öneriler

E Ticaret Siteleri İçin Öneriler

Türkiye’de e ticaret her geçen gün büyürken, birçok işletme fiziki mağazalarının yanı sıra sanal mağazalarını da harekete geçirmekte, yeni girişimciler ise fiziki mağazaları olmasa da ticaret hayatına elektronik ticaret ile adım atmaktadır.

Her iki durumda da e ticaret sitesi, elindeki trafiği nasıl daha optimize değerlendirebilir ve ziyaretleri nasıl satışa çevirebilir bu durumlar düşünülmeli ve planlamalar bu iki kritere göre yapılmalıdır. Düşük bütçeli reklam ile maksimum fayda sağlanması amaçlanmalıdır. Bu durumda odaklanılması gereken nokta e ticaret sitesi kurulumu sırasında dikkat edilmesi gerekenler olmaktadır.

Öncelikle bu sitenin kullanıcıya güven vermesi gerekmektedir. Özellikle yeni sitelerde, kullanıcı markayı henüz yeni deneyimlediği için alışverişinin güvenli alışveriş kriterlerine uygun olarak gerçekleştiğinden emin olmalıdır. Satıcı bir fiziki mağaza ya da depoya sahipse, bu görsellerin online alışveriş sitesinde yer alması, adres ve telefon bilgilerinin mevcut ve ulaşılabilir olması müşteriye güven kazandıracaktır.

E ticaret sitesi tasarımı da güvenilirlik kadar önemli bir kriterdir. Kullanıcının site içerisinde kafasının karışmaması, aramalarından doğru sonuç alması ve kısa sürede işlemlerini tamamlaması alışveriş açısından olumlu etkenler olacaktır.

Arama motoru optimizasyonu yaparken hedef kitlenin kullanacağı kelimelerin belirlenmesi ise doğru kitleye ulaşmayı kolaylaştırmak açısından oldukça dikkat edilmesi gereken bir adımdır.

E ticaret sitesi hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgi almak için https://www.omniticaret.com/ adresine tıklamanız yeterlidir.

YORUM EKLE

banner325