Eğitimciler Aşılansın Okullar Açılsın

Kasım 2020’den bu yana öğretmenlerin ve tüm eğitim çalışanlarının aşılanması konusunu her platformda gündeme taşıyan Türk Eğitim-Sen, bu kez de twitter üzerinden yetkililere çağrıda bulundu.

Medya 19.05.2021, 20:36
Eğitimciler Aşılansın Okullar Açılsın

Türk Eğitim-Sen, bu kez de twitter üzerinden yetkililere çağrıda bulundu. Türk Eğitim Sen #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın etiketiyle gerçekleştirdiği çalışmaya binlerce eğitim çalışanı mesajlarıyla destek verdi.

'#EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın' çalışması Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın ilk mesajıyla başladı. çalışmada, eğitimciler öğrencilerine duydukları özlemi dile getirirken, eğitim kurumlarını güvenle açabilmek ve yüz yüze eğitim için daha fazla zaman kaybedilmeden aşı olmak isteklerini dile getirdiler.

Öğretmenler bu haksız ithamları asla hak etmiyor

Eğitim çalışanlarının aşılanması söz verildiği ya da beklenildiği gibi ilerlemediğini belirten Geylan," Okulların tüm kademeler itibariyle açılması, yüz yüze eğitimin yapılması için eğitim çalışanlarının mutlaka aşılanması gerekiyor. Unutulmamalıdır ki; 18 milyon öğrencisi olan ülkemizde 1 milyon 250 bin eğitim çalışanının aşılanması toplum sağlığının korunması anlamına gelmektedir. Öte yandan ne yazık ki yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitim yapılmasının müsebbibi öğretmenler gibi bir algı yaratılmaktadır. Bir kısım gazeteciler “Öğretmenlerin sesi neden çıkmıyor?” şeklinde söylemlerde bulunarak, bunun faturasını öğretmenlere çıkarmakta sakınca görmemektedir. Oysaki çocuklarımızın öğrenme kayıplarının en yakın tanığı olan eğitimciler herkesten çok okulların açılmasını istiyor. Üstelik öğretmenler, yüz yüze eğitimde harcadıkları enerjinin üç dört kat fazlasını uzaktan eğitimde harcıyor. Eğitimciler, çocuklarımızı derse motive etmek, onlara bilgi aşılamak, kesintiye uğrayan eğitim sürecinde öğrenme kayıplarını en aza indirmek için gece gündüz çalışıyor. Dolayısıyla öğretmenler bu haksız ithamları asla hak etmiyor. Duymayan kulakların duyması, görmeyen gözlerin görmesi için bir kez daha haykırıyoruz: Eğitimciler aşılansın, okullar açılsın!” dedi.

Bütün eğitim çalışanları aşılansın

Genel Başkan Talip Geylan da mesajlarında  “Bir yılı aşkındır üniversitelerimiz kapalı, geride bıraktığımız bir yılın büyük çoğunluğunda okullarımızı açamadık. Biz öğrencilerimizi özledik, öğrencilerimiz okullarını özledi.ir çok meslek mensubunun aşı programı tamamlandı. Madem eğitim önceliğimiz; o halde lafta kalmasın, tartışmalar bitsin ve yönetici, akademisyen, öğretmen, hizmetli, memur.. bütün eğitim çalışanları aşılansın. Kasım 2020’den beri söylüyoruz: Kesintiye uğrayan eğitim sürecinde ortaya çıkan öğrenme kayıplarının telafisi yıllar sürecektir. Yüz yüze eğitime güvenle başlayabilmemiz için eğitim çalışanlarının aşılanması şarttır." dedi.

Sosyal medya twitter hesabından yapılan çalışma kapsamında paylaşılan tweetlerden bazıları şöyle:

  • Eğitim çalışanlarında yaşa göre değil, tüm eğitim çalışanları aynı anda aşı olmalı. Üniversite ve okullarımız yüz yüze eğitimine geçmelidir. #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın
  • Eğitim çalışanları bir bütündür. Tüm #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın
  • Daha çok eğitimciyi covide kurban vermek istemiyoruz.#EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın
  • Üniversitelerimiz, okullarımız bir an önce eğitim öğretime başlasın. #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın
  • Öğrencileriyle temassızlığı mümkün olmayan eğitim çalışanlarının aşılanmamasına tepkiliyiz! Okulların kapanmasını değil, tüm eğitim çalışanlarının aşılanmasının ardından yüz yüze eğitime devam edilmesini istiyoruz. Eğitim bir ülkenin geleceğidir! Geleceğimiz olan çocuklarımız için #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın
  • Gelecek nesillerin kaybedilmemesi için eğitimci aşılansın.#EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın
  • Eğitimciyi ihmal etmek eğitimi ihmal etmek demektir. #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın
  • Bu ortamı özledik. Biz sınıflarımızı özledik. Bizler öğrencilerimizi özledik. #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın
  • Eğitim, bir milletin geleceğidir. Aşısızlığa kurban edilemez. Bize güvenenleri mahcup etmeyiz. #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)