ErkeklerSoruyor.com yayın hayatına başladı

Medya 05.01.2021, 00:33 05.01.2021, 00:42
ErkeklerSoruyor.com yayın hayatına başladı

Son zamanlarda konsepti olan internet sitelerinin sayısı günden güne artmaya başladı. Ancak bu internet sitelerinin ne yazık ki birçoğu gerek teknik sorunlar gerekse de ekiplerinin yetersizliği gibi sebeplerden ne yazık ki çok da uzun ömürlü olamıyorlar.

Ancak, bu noktada Türkiye’nin en iyi konsept sitelerinden biri olarak KizlarSoruyor’u sayabiliriz. Uzun yıllardır büyük bir istikrar ile sürekli kendini geliştirerek internet dünyasındaki macerasına devam eden KizlarSoruyor aynı zamanda yerli bir sosyal medya platformu olarak alanında ilklerin sitesi olmuştur.

Uzun yıllardır Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olma özelliğini devam ettiren sitenin temel noktası, kadınların ilgi alanlarına giren kategorilerde üyelerin birbirlerine soru sordukları ve bu soruları diğer üyelerin cevaplandırdığı bir soru – cevap sitesi olmasıdır. KizlarSoruyor’da soru yanıtlamak ve sitede aktif bir üye olmak için elbette kadın olma gibi bir şart yoktur. Siteye erkeklerde üye olabilmektedir. Ancak sitenin soru sorulabilecek ana kategorileri kadınlarla ilgili konulardır.

Erkeklerin de soru sorabilecekleri yeni mecra

İşte KizlarSoruyor uzun yıllardır devam eden bu tecrübesini artık erkeklerin de soru sorabilecekleri bir mecraya taşımak istedi ve ErkeklerSoruyor, uzun bir hazırlık sürecinin ardından geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başladı.

Tabii ki KizlarSoruyor için kadınlar neyse ErkeklerSoruyor’da da erkekler aynı işlevi görüyor. Sitenin ana ekseni ve kategorileri erkeklere hitap ediyor. Ancak sitede sorulan sorulara yanıt vermek için ve dolayısıyla siteye üye olmak için erkek olma gibi bir zorunluluğunuz bulunmuyor.

Sitenin şu an için kullanıcılarına sunduğu kategoriler 13 ile sınırlı. Ancak henüz oldukça yeni bir site olduğu için ilerleyen süreçlerde sitenin başarısı ile paralel olarak sitenin kategori sayısında da ciddi bir yükseliş olacağını söylemek mümkün. Nitekim KizlarSoruyor’da yayın hayatına ilk başladığında soruların sorulabileceği kategori sayısı kısıtlı bir site iken, bugün 30’dan fazla kategoride soru sorulan bir soru – cevap sitesi olma mahiyeti gösteriyor. Zira KizlarSoruyor’da her gün site üyeleri tarafından soru sayısı da oldukça fazla.

ErkeklerSoruyor’un yayın hayatına yeni başlaması hasebiyle şu an için soru sorulabilen kategorilerini şu şekilde belirtebiliriz:

 • Erkek Bakımı
 • Gamer
 • Garaj
 • İlişkiler
 • İş Kariyer
 • Kadınlar
 • Kültür Sanat
 • Spor Beslenme
 • Stil
 • Teknoloji
 • Ye İç Gez

Sitede bu kategoriler çerçevesinde aklınıza gelen her konuda soru sorabilirsiniz. Örnek olarak, sevgilinizle bir hafta sonu kaçamağı yapmak istiyorsunuz diyelim. Aklınızda bir yer yok. Hemen ErkeklerSoruyor’a girin ve “Ye İç Gez” kategorisinde hafta sonu sevgilim ile kış aylarında nerelere gidebilirim şeklinde bir soru iletisi girin.

Ya da illa ki sevgilinizle ilgili bir konuda değil de daha şahsi bir konuda merak ettiğiniz bir şey olabilir. Örneğin; yeni bir telefon alacaksınızdır ve aklınızda belli bir model vardır. Hemen “Teknoloji” kategorisinde o telefonunun modelini belirterek bu modeli kullanan başka bir üye olup olmadığını sorabilir ve telefondan ne kadar memnun olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aklınıza gelen diğer farklı konulardaki her şeyi de ErkeklerSoruyor üzerinden site üyelerine dilediğiniz saatte sorabilir ve sitenin eğlenceli muhabbetlerine kolayca girebilirsiniz. Siz de hemen ErkeklerSoruyor’a üye olun ve Türkiye’nin en büyük soru – cevap sitesi olan KizlarSoruyor ekibinin arkasında olduğu bu büyük proje ile yerli sosyal medya deneyimini yaşamaya başlayın.

Yorumlar (0)