banner434

Evlilik Programları Gündemde Kalmaya Devam Ediyor

Türkiye’nin gündemini meşgul eden evlilik programlarının akıbeti merakla bekleniyor. Bu konu son zamanlarda medyada oldukça yer aldığı tespit edildi.

Medya 29.03.2017, 13:22 29.03.2017, 16:08
Evlilik Programları Gündemde Kalmaya Devam Ediyor

Evlilik programlarına yönelik yapılan araştırmaya göre, Radyo Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) yapılan şikayetlerin büyük bölümünü izdivaç programları oluşturuyor. Toplumun değer yargılarını bozduğu ve evlilik kurumuna zarar verdiği iddia edilen bu tür programların yayından kaldırılacağı haberleri  yazılı ve görsel medyada gündem buldu.

Türkiye'de bir taraftan çok izlenen diğer taraftan en çok şikâyet edilen yayınlar arasında yer alan evlilik programlarında yaşananlara, RTÜK’ün kestiği cezalar medyada bir hayli yer bulduğu belirlendi.

Son olarak evlilik programlarının Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile kaldırılacağı haberleri gündeme geldi. RTÜK’ün bu programların yayınlandığı kanalların yöneticileri ile toplantı yapması haberlerde öne çıktı. Medyada çıkan haberleri inceleyen Interpress’in televizyon, internet ve yazılı basında yapmış olduğu araştırmalara göre yılbaşından bu yana evlilik programları hakkında medyaya 11 bin 393 haber yansıdı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)