Fatih Demircan: E-ticaret 2021’de de büyüyecek!

Ünlü yazılımcı ve manken Fatih Demircan, E-ticaret sektörünün 2021 yılında da büyümeye devam edeceğini belirtti.

Medya 02.07.2021, 14:05 02.07.2021, 14:13
Fatih Demircan: E-ticaret 2021’de de büyüyecek!

Fatih Demircan, E-ticaret sektörünün 2021 yılında da büyümeye devam edeceğini söyledi. Fatih Demircan, bunda pandemi ve sosyal medyanın da etkisinin olduğunu açıkladı.

Ünlü yazılımcı ve manken Fatih Demircan “Pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte e-ticarete olan yoğun talep nedeniyle markalar e-ticarete daha fazla önem vermeye başladı. Sosyal ağların da e-ticarete olan katkısıyla birlikte 2021 yılında e-ticaretin büyümeye devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

İŞLETMELER DİJİTALLEŞMEYE UYUM SAĞLAMALI

Fatih Demircan “Dijital dünya hızlı bir değişim ve gelişim içerisine girmişken her işletmen dijitalleşme faaliyetlerini hızlandırması gerekiyor. E-ticaret yaparken pazaryerlerinden faydalansalar bile mutlaka kendi e-ticaret sitelerini kurmalılar. Dijitalde marka halinde gelmek, emek gerektiren bir süreçtir. Bu süreci profesyonel destek alarak kurmaları gerekiyor. İşletmeler ile yaptığım görüşmelerde e-ticaretin önemini artık kavradıklarını görüyorum. Korona virüsün hayatımızdan ne zaman çıkacağı henüz belli değil. Bu nedenle fiziki ortamda satış yapıyor dahi olsalar, e-ticaret yapılanmalarını tamamlamaları gerekiyor. Dünyaca ünlü markalardan bazılarının yaptığı açıklamalarda fiziki mağazalarını kapatarak sadece online satış gerçekleştirme kararı aldıklarını görüyoruz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)