banner434

banner433

Fatsa Medya Akademisinde, Gençlere Diksiyon ve Spikerlik Eğitimi

Fatsa Medya Akademisinde, Ödüllü Sunucu’dan gençlere diksiyon ve spikerlik eğitimi  verildi.

Medya 26.03.2022, 11:48
Fatsa Medya Akademisinde, Gençlere Diksiyon ve Spikerlik Eğitimi

Cumhurbaşkanlığı tarafından “Doğru Türkçe Kullanımı” ödülüne layık görülen Diyanet Radyo program yapımcısı Nisan Kumru, Fatsa Belediyesi Medya Akademisi kapsamında gençlere “Program Sunuculuğu, Etkili Konuşma ve Spikerlikkonularında eğitimler verdi.

Fatsa Belediyesi Medya Akademisi 5’inci gününde de eğitimler devam ediyor.

ÖDÜLLÜ SUNUCUDAN SPİKERLİK EĞİTİMİ

Belediye kültür ve sanat merkezinde gerçekleştirilen eğitimin 5’inci gününde Diyanet Radyo program yapımcısı Cumhurbaşkanlığı tarafından Doğru Türkçe Kullanımı Ödülüne layık görülen Nisan Kumru, akademide eğitim alan gençlerin geleceğine ışık tutacak diksiyon, sunuculuk ve spikerlik, etkili ve güzel konuşma konusunda önemli bilgiler paylaştı.

NEFES EĞİTİMLERİ, AKICI VE ANLAŞILIR KONUŞMA

Eğitimlerde, heyecanın kontrol altına alınması, nefes eğitimi ile soluğun denetim altına alınması, sesin etkili kullanımı, ses eğitimi, ses tonunun ayarlanması, konuşma kuralları, akıcı ve anlaşılır konuşma, dil alıştırmaları, beden dilinin etkin kullanımı konularında dersler verildi.

GENÇLERİ HER KONUDA DESTEKLİYORUZ”

Belediye olarak gençlere ve gençlerin eğitimine önem verdiklerini ifade eden Fatsa Belediyesi Başkan Vekili Muharrem Okyay Sarıhan, “Gençlerimizin geleceklerine ışık tutacak olan her konuda eğitimler veriyor, gençlere dönük projeler üretiyoruz.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)