Alexa

Feti Yıldız, “ceza indirimi “ düzenlemesini beklemiyorduk

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Yargı reformu strateji belgesi içinde ceza indirimi yasası düzenlemesini beklediklerini ifade etti.

Feti Yıldız, “ceza indirimi “ düzenlemesini beklemiyorduk

Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, Anayasa Komisyon Üyesi Feti Yıldız, sosyal medya twitter hesabından Yargı reformu strateji belgesiyle ilgili paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve kamuoyu tarafından merakla beklenen Yargı Reformu Strateji Belgesi'ni canlı yayında açıkladı. Ancak, Mahkum ve ailelerin büyük bir beklenti içerisinde bekledikleri bu paketten mahkumları yakından ilgilendiren ceza yasası ile ilgili her hangi bir sonuç çıkmadı. konuyla ilgili değerlendirmede bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, sosyal medya hesabından şöyle dedi:

"Yargı reformu strateji belgesi içinde ceza indirimi “ düzenlemesini beklemiyorduk. Belgede hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesi, hak ve özgürlüklerin daha etkin korunup geliştirilmesi, makul sürede yargılanma, yargının tarafsızlığı, şeffaflık vs. İnfaz yasasında yapılacak düzenleme ve denetimli serbestlik İyileştirmesi bu yargı reformundan ayrı ve farklı bir hazırlık çalışmaları olur."

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325