Gazeteci Ferhan Aydoğan, Sizin Saçma Sapan Algılarınızla Kardeşlik Olmaz

Gazeteci Ferhat Aydoğan, Sosyal Medyada kötü algı olusturanları sert dille uyararak, Bu ülkenin bütün ırklarını tek ırk, tek kalp ve tek insan haline getiren #İslamiyet olduğunu belirtti.

Medya 23.06.2020, 10:19 23.06.2020, 13:56
Gazeteci Ferhan Aydoğan, Sizin Saçma Sapan Algılarınızla Kardeşlik Olmaz

Türkiye Genç Gazeteciler Derneği Kurucu Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci Ferhat Aydoğan, Sosyal Medyada kötü algı olusturanları Twitter hesabından sert dille eleştirerek "BİZ HEPİMİZ KARDEŞİZ" dedi.

Gazeteci Ferhat Aydoğan, Türk-Kürt kardeşliğinin amacının sosyal medyada 'beğeni' toplamak olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Sosyal medyalarda saçma sapan videoların altına Türk-Kürt kardeştir yazıp, hedefleri bir beğeni toplamak olan bu tür  zihniyetler. Bu ülkede sizin saçma sapan algılarınızla kardeşlik olmaz. Bu ülkenin bütün ırklarını tek ırk, tek kalp ve tek insan haline getiren #İslamiyet olmuştur. Biz hepbirlikte kardeşiz zaten."

Ferhat Aydoğan Kimdir?

1985 doğumlu aslen Elazığ Baskil Kadıköylü olan Ferhat Aydoğan, Adana’nın gülbahçesi mahallesinde doğup dumlupınar mahallesi, Meydan Mahallesi ve Dağlıoğlu Mahallesinde büyüdü. İlkokulu Orgeneral Bedrettin Demirel İlköğretim Okulunda ve daha sonra nakil ile Nigahisoykan İlköğretim Okulunda okuyan Aydoğan, Çağrıbey Lisesinde iken nakil ile Çukurova Elektrik Endistüri Meslek Lisesi ni okuyarak mezun oldu.

2000 yılında Güney Havadis Gazetesinde muhabir olarak göreve başlayan Ferhat Aydoğan, Mersin Ünüversitesi kazandı. Daha sonra tekrar Ünüversite sınavlarına girerek Çukurova Üniversitesini Endistüriyel Elektronik bölümünü kazanan Aydoğan, Sahipliğini (babası ) Muzaffer AYDOĞAN’ın yaptığı GÜNEY MEDYA GRUBU ( Güney Havadis Gazetesi,Güney Market Dergisi ve GÜN-HA haber ajansı )'ında muhabirlik, Genel Yayın Yönetmeni ve Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. Halen bu görevini devam ettiren Aydoğan, köşe yazarlığı ve Canlı Yayın Televizyon proğramları da bulunmaktadır.

Çok sayıda başarı belgeleri, onur belgeleri, yetki belgeleri ile üç dalda sporcu lisansı ( budokai do - muay thai – fitness ) bulunan Ferhat Aydoğan, "SEVDİM O BAKIŞLARINI" Adlı kitap çalışması olup, 2011'de şiir albümü çıkardı.

2008 yılındaki yerel seçimlerinde Anavatan Partisi 2.sıra meclis üyesi adayı, 2011 Genel Seçimlerde Adana'dan Has Parti Millet Vekili Aday Adayı olan Aydoğan, 2014 Yerel Seçimlerde Büyük Birlik Partisi Çukurova Belediye Meclis Üyesi Adayı olmuştur.

Ünlü sanatçı Enver Yılmaz ile 2014 yılında Mahkum Yakınları Derneğini kurarak Kader Mahkumları için AF mücadelesi vermiştir. Uzun süredir Alaattin Çakıcı'nın Basın Danışmanlığını halen devam ettirmekte olan Aydoğan, 2018 Ağustos ayında Çakıcı'nın basın danışmanı olduğu gerekçesiyle cezaevinde yatmıştır. Cezaevinde kendisine KUZGUN lakabı verildiğini belirten Aydoğan, Çevremde halen KUZGUN olarakta tanındığını belirtiyor.

Cezaevinden çıktıktan sonra da  Çakıcı'nın basın danışmanlığına devam eden Aydoğan, AYÇA MEDYA GRUBU'nun kurucusu olup aynı zamanda, AHABERAJANS.com ve SONVAKİT.com ve Türkiye geneli aylık yayında olan A Haber Dergisinin Türkiye Geneli Yayın Yönetmenliğini yapmaktadır.

Türkiye Genç Gazeteciler Derneği'ni kurarak aktif halde yürüten Ferhat Aydoğan, Kürtçe ve İngilizce Dili Bilmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi'ne Yakınlığı ile bilinen Ferhat Aydoğan, Evli ve bir kız bir erkek çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)