Alexa

'Gerçek sol DSP’dir'

İrfan Ermiş, her yerel seçimde aday adayı furyası yaşandığına dikkat çekerek, her yerel seçimlerde en büyük çatırtı patırtı ve gürültünün çıktığı parti CHP olduğunu dile getirdi.

'Gerçek sol DSP’dir'

Türkiye’nin diğer illerinde olduğu gibi İstanbul'da da ortalık toz duman içinde bulunduğuna dikkat çeken Yörünge Haber'den İrfan Ermiş, "Neredeyse bütün partilerin adayları belirlendi, kimseden sert tepki gelmedi ama bir tek CHP’nin içinde ciddi kavgalar halen devam ediyor. Çünkü CHP seçmenin değil, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun istediği adayı gösterdi, tepkilerde bu yüzden!" dedi.

Her yerel seçimlerde en büyük çatırtı patırtı ve gürültünün çıktığı partinin CHP olduğunu yazan İrfan Ermiş; "Her yerel seçimde aday adayı furyası yaşanır ve CHP’liler buna “ilgi” der! Ama işin aslı hiçte öyle değil. 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Türkiye genelinde il, ilçe ve belde belediye başkanlığı için onlarca aday adayı çıktı. Onlarca aday adayları içinden hali ile bir kişi aday gösterildi ve o andan itibaren kızılca kıyamet koptu!Siz buna “parti içi demokrasi” deseniz de bunun adı düpedüz makam mevki savaşı..." dedi.

2014 yerel seçimlerinde 39 ilçenin 14 tanesinde seçimi kazanan CHP'nin 31 Mart 2019 seçimleri için bir kaç ilçede mevcut başkanlarla yola devam ettiğini yazdı.

Sosyal demokratların sığınacağı yuva DSP olduğunu yorumlayan Ermiş, DSP Silivri İlçe Başkanı Hüseyin Dertop ile görüştüğünde “Adında demokratik sol yazan tek parti DSP’dir ve gerçek solcular bunun yeni yeni farkına varıyor ve partimize işte bu yüzden akın akın katılımlar var” dediğine işaret ederek, Dertop ile arasında geçen konuşmayı şöyle nakletti:

CHP’nin Silivri Belediye Başkan Adayı mevcut Başkan Özcan Işıklar oldu...

“Hayırlı olsun” demeyeceğim çünkü Silivri ve Silivrililer için hiçte hayırlı olmadı.

Burada iş, yani Silivri’yi Özcan Işıklar’dan kurtarmak, Selami Değirmenci ile Bora Balcıoğlu’na düşüyor.

Madem sahaya indiniz, şampiyon olmadan sahadan ayrılmayın!

CHP küme düştü, DSP’yi birinci lige taşıyın hem sola hem Silivri’ye bir iyilik ediniz!

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 19:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sefer aktaş
Sefer aktaş - 8 ay Önce

Ee nede olsa eski kurt işi bilir

banner325