Google, Koronavirüs salgınında önemli başarılara imza atıyor

COVID-19 dünya çapında varlığını hissettiriyor. Global Executive Editorü Natalie Zmuda, Koronavirüs konusunda Google'nin nasıl yardımcı olduğundan bahsediyor. Zmuda, Dünyanın dört bir yanındaki insanlarin yararlı öneriler ve doğru bilgiler aradığını belirtiyor.

Medya 17.03.2020, 00:50 17.03.2020, 01:21
Google, Koronavirüs salgınında önemli başarılara imza atıyor

Global Executive Editorü Natalie Zmuda, COVID-19 dünya çapında ilerlerken, Dünya Sağlık Örgütü ile senkronize olmak için 24 saatlik bir olay müdahale ekibi kurduklarını ve Google'ın liderleri küresel olarak ofisleri hakkında kritik kararlar almak için her gün toplandıklarını belirtiyor.

Natalie Zmuda, COVID-19, topluluklarını farklı şekillerde etkilediğini belirterek, "Pinchai, Avrupa'daki ve Amerika kıtasındaki çok sayıda insanın, Asya'da yaşayanların haftalardır maruz kaldığı bu durumu daha yeni tecrübe etmeye başladığını ifade ettiğini, Dinamizmi sürekli artan bir pazarda faaliyet gösterdiklerini, Dünyanın dört bir yanındaki insanlara yararlı öneriler ve doğru bilgiler aradıklarını belirtiyor. Zmuda, örnek vererek, "seyahat önerileri" veya "uçuş durumu" aramaları artıyor. Ayrıca, aramaların acil ihtiyaçlara kaydığını gözlemliyoruz. Hızlı değişen bu ortamda kullanıcılarımızı ve platformlarımızı nasıl koruduğumuzu merak ettiğinizi biliyoruz. Pichai yazısında, "Güven ve Emniyet ekibimiz kullanıcılarımızı kimlik avı, komplo teorileri, kötü amaçlı yazılımlar ve yanlış bilgilere karşı korumak için dünyanın her yerinde 24 saat çalışıyor ve yeni tehditlere karşı sürekli tetikteyiz," diyor ve şöyle devam ediyor: "YouTube'da, tıbbi tedavinin yerine koronavirüsü önlediğini iddia eden tüm içerikleri hızla kaldırmak için çalışıyoruz. Google Ads'de, koronavirüsünden çıkar sağlamayı amaçlayan tüm reklamları engelliyoruz ve son altı haftada on binlerce reklamı engelledik. Ayrıca WHO'ya ve PSA reklamları yayınlayan resmi kurumlara yardımcı oluyoruz."

Google buna ek olarak, dünyanın her yerindeki G Suite müşterilerine gelişmiş Hangouts Meet video konferans özelliklerine 1 Temmuz 2020'ye kadar ücretsiz erişim verdiğini belirten Zmuda, "YouTube'da ise genele açık canlı yayınla ilgili artan talebi desteklemek için çalışıyoruz. Pichai, insanların kendi topluluklarıyla sanal bağlantıya geçmek istemesi nedeniyle, COVID-19'dan etkilenen bölgelerde artan bir ilgi olduğunu, Bu, daha önce örneği görülmemiş bir durum," diyen Pichai devam ediyor: "Bu duruma soğukkanlılıkla ve sorumluluk duygusuyla yaklaşmamız önemli, zira bize güvenen çok insan var." Bu hem Google hem de sektörümüz için doğru. Önümüzdeki günlerde ve haftalarda Think with Google, bu dinamik ortamda yolunuzu bulmanıza yardımcı olabilecek içerikler ve analizler sağlamak, ayrıca işletmenizi ve ekiplerinizi desteklemek için çalışacak." diyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
az bulutlu