Alexa

Hasan Öztürk, “Eğer böyle gidersek, 2019'da kaybederiz”

Ülke TV’nin genel yayın yönetmeni, Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Hasan Öztürk, 2019 seçimleriyle ilgili çarpıcı iddialarda bulunarak; “Eğer böyle gidersek, 2019'da kaybederiz” dedi.

Hasan Öztürk, “Eğer böyle gidersek, 2019'da kaybederiz”

Referandum sonrasında Ak Partili çevreler, yazar çizerler özeleştiri yapmaya başladı. Referandumda çıkan sonuçların çok kritik olduğunu, Ak Parti'nin kısa zamanda kendisini toplaması gerektiğini yazan ve söyleyenler aynı zamanda korkularını dile getirdi.

Ak Parti yanında yer alan yazar Hasan Öztürk'te  dikkatli bir çalışma yapılmadığı taktrde 2019 seçimlerinde kaybetme ihtimalini dile getirdi.

Ülke TV’nin genel yayın yönetmeni Hasan Öztürk, 2019 seçimleriyle ilgili önemli iddialarda bulunarak, “Eğer böyle gidersek, 2019'da kaybederiz”diye yazdı.

 Öztürk, bu sözü “AKP’li önemli bir yerel siyasetçiye” dayandırdı ve Yeni Şafak’taki yazıda ayrıca “Bak yakında sürpriz geri dönüşler olursa hiç şaşırma!” iddiası da yer aldı. 

“Ak Parti’de tasfiye mi revizyon mu mutabakat mı” başlıklı yazıdan ilgili bölümler şu şekilde:

“(…) Önceki akşam, İstanbul'da önemli bir yerel siyasetçi ile buluştum. “Sokaktaki insana dokunan, onu dinleyen ve onun sorunlarıyla hem hal olan politikalar bugüne kadar Ak Parti'yi yerelde iktidar yaptı. Yereldeki muazzam hizmet, merkezi iktidarı getirdi ve tahkim etti" dedi.

“Ama şimdi", diye başladı ve “Yalanlar üzerine kurulu CHP siyasetini yıkacak samimi ve gayretli çalışmadan çok uzakta bazı arkadaşlarımız var" dedi. “Gecesini gündüzüne katan, hizmet aşkıyla yanıp tutuşanlarımızın sayısı çoktu şimdi, her işi 'taşerona havale' ettiğimiz gibi, siyaseti de bir yükleniciye havale etme eğilimimiz baş gösterdi. Bizim bu ataletten, bu üstenci tutumdan bir an önce kurtulmamız gerek" diye devam etti.

“Bakın 2019'da önce yerel, sonra genel seçimler var. Bana kızacaksın ama 2019'daki seçimler Türkiye tarihinin en kritik seçimleridir. Eğer böyle gidersek, 2019'da kaybederiz" diye karamsar bir tablo çizdi.

Bir şey daha söyledi, “Yeni Ak Parti MYK'sı ile kabine, tasfiye mantığıyla değil, mutabakat mantığıyla olacak. Benim bildiğim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, olup biteni en iyi görendir. Bak yakında sürpriz geri dönüşler olursa hiç şaşırma!"

YORUM EKLE