Instagram Kullanımında Kaçıncı Sıradayız?

2019 yılı verilerine göre dünyada en fazla Instagram ülkelerin ilk sıralarında Türkiye var. Türkiye’nin instigram kullanımında listede 6’ncı olduğu görüldü.

Medya 18.07.2019, 18:16 18.07.2019, 18:44
Instagram Kullanımında Kaçıncı Sıradayız?

2019 yılı verilerine göre İnstigram kullanımı Türkiye’nin listede 6’ncı olduğu görüldü. 34 milyon Instagram kullanıcısına sahip Türkiye’yi 24 milyon kullanıcı ile Japonya’nın takip ettiği gözlemlendi.

İNSTAGRAM KULLANIMINDA TÜRKİYE LİSTEDE...

Yapılan araştırmalara göre,  2019 yılı itibari ile dünyada en fazla Instagram kullanıcısına sahip ülke Amerika oldu. 110 milyon kullanıcı ile listede lider olan Amerika’nın en yakın rakibinden neredeyse iki katı fark ile önde olduğu analiz edildi. Amerika’nın hemen ardından da 66 milyon kullanıcı ile Brezilya’nın 2’nci,64 milyon kullanıcı ile Hindistan’ın 3’üncü olduğu görüldü. Devamında ise, Endonezya, Rusya, Türkiye, Japonya, İngiltere, Meksika ve Almanya olduğu anlaşıldı. listenin 6’ncı sırasına yerleşen Türkiye’nin 34 milyon Instagram kullanıcısı olduğu görüldü. Instagram kullanıcılarının toplam sayısının ise geçen yıla göre 50 milyonun üzerinde artışla 850 milyonu aştığı kaydedildi.

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, 2019 yılının başından bugüne Instagram ile alakalı 12 bin 348 yazılı basın haberi yansıdı. Özellikle uygulamaya yeni gelecek olan “beğeni sayısı” güncellemesinin, kullanıcıları ikiye böldü. Instagram, kullanıcılar üzerindeki baskıyı azaltmak için, dünyanın bazı ülkelerinde beğeni sayısını deneme amaçlı gizlemeye başlarken, bu haber son günlerin online mecralarda en çok konuşulan ve tartışılan konuları arasında başı çekti.

Yorumlar (0)