İnternet Neden Yok! İnternet çöktü mü?

İnternet kesintisinin nedeni merak ediliyor. Sosyal medya hesaplarına ulaşamayan kullanıcılar internet ağlarındaki kopukluk nedeniyle zor anlar yaşıyor. Peki internet neden yavaş? internet neden çekmiyor? İnternet çöktü mü?

Medya 04.10.2021, 22:54 04.10.2021, 23:41
İnternet Neden Yok! İnternet çöktü mü?

İnternette problem sadece Türkiye'yimi kapsıyor? İnternet neden çekmiyor? Milyonlarca insan intenet kesintisinin nedenini merak ediyor.. İnternetin neden açılmadığını merak eden insanlar neden kaynaklandığını araştırırken Sosyal Medya kullanıcıları dünya genelinde Instagram ve Facebook'a erişim sağlayamıyor. Sosyal Medya, Instagram, Facebook'a erişilemiyorken mesajlaşma uygulaması WhatsApp da erişim sorunu yaşanıyor.

Web sitelerinde gerçekleşen sorunlarına ilişkin anlık bilgiler sağlayan 'Down Detector' internet sitesi, dünya genelinde yaşanan sorunun TSİ ile 18.44'te başladığını belirtti.

Facebook'un İletişim Direktörü Andy Stone, Twitter üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde: "Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişimde bir sorun olduğunun farkındayız. Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'ın açıklaması şöyle: "Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir" 

WhatsApp açıklaması şöyle: "Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede buraya bir güncelleme göndereceğiz. Sabrınız için teşekkürler!" 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)