İsmail Türk'ten "İşkence ve Türk Polisi" Açıklaması

Habererk.com imtiyaz sahibi ve yazarı Gazeteci İsmail Türk Türkiye'ye geleli 2 sefer gözetim altına alındığını, yüze yakın polis ile muhatap olduğunu belirterek bizzat şahit olduğu uygulamaları anlattı.

Medya 12.12.2017, 23:45 13.12.2017, 22:55
İsmail Türk'ten "İşkence ve Türk Polisi" Açıklaması

Gazeteci İsmail Türk, Türkiye'de 2 defa gözaltına alındığını belirterek, "Beni tanıyanlar bilir korku İle hareket etmem kimse bana bir şey korkutarak söyletemez, asla yanıltıcı bilgi söylemem. Ülkeme geleli iki kere gözetim altına alındım yaklaşık yüze yakın polisle muhatap oldum gözetim altında kaldığım yerlerde çok sayıda FETÖ, IŞİD ve başka suç örgütleri sanıkları ile aynı yerde kaldım.Türk devletinin itibarı olan bütün kurumlarından kanun uygulamacısı polislerimiz hakkında işkenceci diyenler, yalan şerefsizce iftira attıklarını bizzat yaşayarak gördüm." dedi.

"Hem vallahi hem billahi hiç insan ayrımı yapmadan batı standartlarının üzerinde bir davranış biçimini gördüğümden dolayı da memnun oldum." diyen Türkgörevlilerin, gerek savcılıklar da gerek polis gözetiminde suçlamalar yapılan insanların sadece aleyhine değil lehine deliller topladıklarını gördüğünü ifade etti.

Siyasi iktidarların gelip-geçici olduğunu, devletin ise kalıcı olduğunu belirten Türk, "devlet kalıcıdır, devlet hepimizin devletidir, onun kurumlarında çalışan herkes bizim kardeşimiz evladımızdır. Her yapıda üç beş bozuk insan çıkabilir. Bunu da itina ile ortaya çıkarıp kenara koyduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle öyle ya böyle iftira ile olabilir yalan ihbarlar olabilir, kaçak olan insanlara korkmayın gelin teslim olun devlete hesap verin devlet bu manada önyargılı değildir. Bunu bizzat yaşayan biri olarak söylüyorum, sıkıntı asılsız ihbarlara iftiralara açılan soruşturmalardan kaynaklanmaktadır. Bu da siyasi iradenin sorumluluğundadır. Çünkü kanun çıkarıcı onlardır." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)