İyi Parti TBMM Grup Başkanı Andican, Genel Affa karşı çıktı

İyi Parti TBMM Grup Başkanı Ahat Andican Genel Affa karşı çıkarak; Bu ülkede bir genel af doğru olmadığını, Rahşan affının genişletildiği ve bir sürü bu toplum için zararlı insan sokaklarda salındığını söyledi.

Medya 22.09.2018, 00:09
İyi Parti TBMM Grup Başkanı Andican, Genel Affa karşı çıktı

Halk TV'de konuşan TBMM Grup Başkanı Andican, MHP'nin af teklifi 24 Eylül'de TBMM'ye sunulacak. Partilerin ise afla ilgili görüşleri henüz netleşmediğini, Devlete karşı işlenen suçların affedileceğinin sinyalini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da afla ilgili net bir açıklama yapmadığını dile getirerek, "Bu ülkede bir genel af doğru değil" diyen Andican, Rahşan affının genişletildiğini, zararlı insanların sokaklarda suç oranlarını artırdığını söyledi."

Af konusunu Halk TV'de gündeme getiren Cilara, İyi Parti TBMM Grup Başkanı, İstanbul milletvekili Ahat Andican'a konuyla ilgili görüşlerini sordu.

Andican, kişisel görüşünün genel aftan yana olmadığını dile getirerek şunları söyledi:

"Bu ülkede bir genel af doğru değil. Rahşan affı genişletildi ve bir sürü bu toplum için zararlı insan sokaklarda kaldı. O döneme bakarsanız suç oranlarının da aftan sonra ciddi bir şekilde arttığını görüyoruz. O insanların yüzde 40'ı da yeniden suç işleyerek cezaevine girdi."

İyi Parti TBMM Grup Başkanı Ahat Andican Halk; "Bu ülkede bir genel af doğru değil" diyen Andican, Rahşan affının genişletildiğini, zararlı insanların sokaklarda suç oranlarını artırdığını söyledi. Programın tamamı:

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)