KEP'i Olmayan Kalmayacak! (Kep Nedir)

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sisteminin önemi pandemi süreciyle birlikte daha net gözler önüne serildi. Dijital ortam üzerine şekillendiği gelecekte KEP’i olmayan kalmayacak.

Medya 08.06.2021, 13:43 08.06.2021, 14:09
KEP'i Olmayan Kalmayacak! (Kep Nedir)

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sisteminin önemi pandemi süreciyle birlikte daha da önemli hale geldi.Yeni dünyanın dijital ortam üzerine şekillendiği gelecekte KEP’i olmayan kalmayacak. Peki, KEP nedir ve neden kullanılmalıdır?

KEP NEDİR?

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), Yasal olarak geçerli ve teknik olarak güvenli elektronik posta olarak kabul edilmektedir.  . KEP, e-imza ve zaman damgası kullanılarak, bir elektronik postanın iletildiğini garanti altına almayı, gönderen ve alan tarafların kim olduklarının bilinmesini, gönderilen iletinin ne olduğunun, içeriğinin başkalarınca değiştirilmediğinin ve gönderim zamanının kesin olarak tespit edilmesini sağlamaktadır.

Türkkep ayrıca KEP almak isteyen müşterilerine evlerinde ve ofislerinde de hizmet veriyor.

Dijitalleşme ve teknolojinin gelişmesine paralel çalışma yaşamı ve iş yapış şekilleri değişime uğruyor. İşleyiş dijital, iş yaşamı ofisin dışında şekilleniyor.

Her türlü ticari, hukuki yazışma ve belge paylaşımlarını, gönderildiği biçimde koruyan, iletildiğini delillerle ispatlayan ve gönderilen içeriğin değişmemesini ve güvende kalmasını sağlayan KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sistemi, iş yaşamının daha güvenli ve sağlıklı işleyişi açısından önemini gün geçtikçe artırıyor.

Özellikle son yıllarda sıklıkla gündeme gelen KEP, ticari kuruluşlar yanı sıra artmaya başlayan kişisel kullanım oranları ile de dikkat çekiyor. 

Yorumlar (0)