Koray Aydın, Twitter'da Adını Güncelledi

Koray Aydın, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabında kullanıcı adını değiştirdi.Aydın; 'KorayAydinMHP'yi değiştirerek 'korayaydintr' olarak güncelledi.

Medya 17.08.2017, 22:44 17.08.2017, 23:38
Koray Aydın, Twitter'da Adını Güncelledi

Milliyetçi Hareket Partisi eski Bakanlarından Koray Aydın twitter'deki adını güncelledi.

Koray Aydın; Twitter'da yer alan 'MHP Genel Başkan Adayı' şeklindeki ifadeyi de "Koray Aydın'ın resmi Twitter hesabıdır" diye güncelledi.

Eski Bakan Aydın'ın Sosyal medya hesabı Twitter adresindeki  yaptığı bu değişiklik Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan  "yeni parti"ye geçeceği yorumlarına sebep oldu.

Eski Trabzon MHP milletvekili Koray Aydın'ın daha önce söylediği MHP'de mücadele edeceğini ve kalacağını beyan etmişti. Hatta Aydın; “Milliyetçi Hareket Partisi bizim baba ocağımız, ana kucağımızdır. Benim ve arkadaşlarımın, B planı yoktur" demişti.

Koray Aydın, yeni partiye geçip geçmeyeceğiyle ilgili henüz bir açıklama olmazken sosyal medyada yapılan yorumlar Koray Aydın'ın ana kucağından ve baba acağından ayrılarak yeni partiye geçeceği yönünde yorumlandı.

MHP’de Devlet Bahçeli’ye karşı rakip olmasına rağmen partiden ihraç edilmeyen tek isim Koray Aydın olmuştu.

Geçtiğimiz hafta Bursa'da yeni partiyle ilgili açıklamalarda bulunan Meral Akşener, "Ümit Özdağ hocamla beraber yürüme kararı aldık. Koray Aydın bakanımızla da istişareler neticesinde bir yola doğru girmiş durumdayız. Bizim bu oluşumu hayata geçirme ile ilgili kararımız kesinleşmişti. Bunlar ilgili çalışmalar başlatmıştık fakat yepyeni ve bizim karşı olduğumuz bir cumhurbaşkanlığı düzenine geçiliyor. Sonuç itibarıyla fiili bir durum. Uyum yasalarının 26 Ekim’e kadar çıkması gerekiyor. Onu bekleyip, biz bu çalışmaları yapıp oluşumu Kasım ayında açıklamak gibi bir kararımız vardı” şeklinde konuşmuştu.

MHP İçerisinde birlikte mücadele eden Sinan Oğan'ın ne yapacağı merak ediliyor. Sinan Oğan, daha önce yaptığı açıklamalarda MHP'de mücadele edeceği yönünde ifadeler kullanmıştı.

Yorumlar (0)