Alexa

Koskoca bir yalan!

Laik, Demokratik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin, demokratik yapısının verdiği olanakları kullanarak, iktidara gelmiş olan, ve geçmişte, önce " Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir lafı koskoca bir yalandır.

Koskoca bir yalan!
Laik, Demokratik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin, demokratik yapısının verdiği olanakları kullanarak, iktidara gelmiş olan, ve geçmişte, önce " Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir lafı koskoca bir yalandır. Bir tutturmuşlar Laiklik elden gidecek diye. Millet isterse elbette ki gidecek . Sonra nedir şu laiklik Allah aşkına. Ne menem bir şeydir? " deyip, sonrada " Demokrasi amaç değil bir araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız. Demokrasi bir tramvaydır, istediğimiz durağa geldiğimizde de ineriz." diyen Bir süre öncede AİHM'nin bir kararı için " BU ULEMA'YA DA sorulmalıydı" ve "POLİS REJİMİN TEMİNATIDIR" demeçlerini veren Başbakan Erdoğan, 4 Haziran 2013 günü bulunmakta olduğu Fas'tan, Habertürk TVyöneticisi Fatih Saraç'ı arıyor. ve aralarında aşağıda ki şu konuşma geçiyor.

Recep Tayyip Erdoğan: Fatih bak şuanda ben yani

Mehmet Fatih Saraç: Buyurun Başbakanım

Recep Tayyip Erdoğan: Fas'ta televizyon izliyorum burada

Mehmet Fatih Saraç: Evet efendim

Recep Tayyip Erdoğan: Şimdi Bahçeli'nin bütün konuşmalarını altta şimdi bant olarak da ayrıca geçiyor konuşmanın…

Mehmet Fatih Saraç: Anlaşılmıştır efendim şimdi…Tamamdır.

Recep Tayyip Erdoğan: Ve orada sürekli olarak bu banta işte Cumhurbaşkanın birinci görevi eee görüşmeler yapmak değil bu görüşmelerin dışında bu durumu düzeltmektir

Mehmet Fatih Saraç: Anlaşılmıştır efendim

Recep Tayyip Erdoğan: Görüşmeler üzerinden ülkeyi huzura kavuşturacak adımları atmaktır.

Mehmet Fatih Saraç: Tamam efendim

Recep Tayyip Erdoğan: Yani Bahçeli öyle demiş devamlı şimdi bunu bant olarak geçiyor

Mehmet Fatih Saraç: Tamam efendim anladım şimdi hemen

Recep Tayyip Erdoğan: Ya anladım diyorsunuz da işte yani hayret ya böyle bir şey de hala bunlar ya ne gerek var

Mehmet Fatih Saraç: Eee tamam ee emriniz olur efendim anlaşılmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan: Hemen…Şey yapmanız gerekiyor

Mehmet Fatih Saraç: Şimdi yapıyorum şimdi yapıyorum efendim.

Yani Başbakan Erdoğan medyaya dünya tarihinde görülmemiş bir şekilde sansür ve baskı uyguluyor. Geçmişi tamda böyle olan sayın başbakan, bu gün de kalkmış internet özgürlüğünü kısıtlıyor. Hem de bununda adını demokratikleşme koyuyor. Anlayacağınız ortaya kara mizah bir durum çıkıyor.

Geçmişten günümüze Olanlara bir bütünsellik içerisinde bakıldığında, sayın Erdoğan'ın kafa yapısının Demokratik olmadığı ortaya çıkıyor. Yani yıllar önceki anti demokratik olan kafa yapısının bu gün de aynen devam etmekte olduğu görülüyor.


Ortadoğu/ Yalçın Güzelhan

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 16:30
YORUM EKLE

banner325