Alexa

'Kürtler ayağa kalkmalı' Çağrısına Tepki!

HDP eşbaşkanı Sezai Temelli'nin skandal sözlerini Milat gazetesi Ahmet Ay, köyesine taşıyarak, Va’d edilmiş topraklar, Siyonist Yahudilerin inancı hatta amentüsü olduğunu söyledi.

'Kürtler ayağa kalkmalı' Çağrısına Tepki!

Milat gazetesi köşe yazarı Ahmet Ay, HDP eşbaşkanı Sezai Temelli'nin skandal sözlerine köşesinden cevap vererek, Bu sözün öylesine söylenmediği gibi HDP Başkanı’nın bu açıklaması sadece Türklere de söylenmediğini niyetinin amacı bambaşka olduğunu belirtti.
Milat Gazetesi yazarı Ahmey Ay'ın o yazısından bazı bölümler şöyle:

Tahrifatta sınır tanımayan Yahudi inancına göre, "Tanrı, üzerinde Büyük İsrail/Yahudi Devleti kurmaları için Yahudilere belli topraklar va’d etmiştir." Hiçbir zaman gerçekleşmese de Yahudiler bu hülyadan vazgeçmemişlerdir.

Konumuz Yahudiler değil, konumuz Kürtleri İsrail’e köle yapmaya çalışanların densizliğidir.

Bildiğiniz gibi geçenlerde HDP eş başkanı Sezai Temelli,"Türkiye’nin en bereketli toprakları burası" dedikten sonra İsrail seviciliğini, "Buralar vadedilmiş topraklardır" diyerek açıkladı ve Yahudilere bir selamla bağlılığın yetmediğini düşünmüş olacak ki "Musa bütün ömrünü bu toprakları arayarak geçirdi" diyerek Siyonist İsrail’e bağlılığını perçinledi. İş Türkiye ve Türklere gelince de asıl kin ve nefretini kustu:

"Geldiler bu toprakları da kuruttular…"

Bu şu demektir:

Bu toprakları, yani büyük kısmıyla Kürtlerin yaşadığı bu bereketli toprakları Tanrı Yahudilere, İsraillilere büyük devlet kurmaları için vermiş!

Aslında söylenecek çok şey var, Kürtlere de Temelli’ye de kendimize de söyleyecek çok sözümüz var, ama mesele çok daha vahim. Bu söz öylesine söylenmediği gibi HDP Başkanı’nın bu açıklaması sadece Türklere de söylenmemiştir. Yani niyeti, amacı bambaşka.

Başta söyleyeyim, bizim kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Mubin’de Yahudilere sözü verilmiş toprak bahsi yoktur, Anadolu toprakları hiç yok. Dolayısıyla Yahudilerin bu iddiasını doğrulayacak ve bizim de kabul edebileceğimiz va’d edilmiş bir arsa parçası bile yok. Temelli, temeli Yahudi kaynakları olan bu coğrafya için Yahudilere söz verilen topraklar diyorsa bu onu başa getiren, partinin başında tutan ve buna ses çıkarmayanların ayıbı.

Biz;

"Yahudilere söz verilen topraklar" diyen Temelli’nin amacını biliyoruz, bununla nereye varmak istediğini de. Yapılan bu densizliğe sessiz kalamayışımız bundandır.

HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli, 31 Mart Yerel seçim kampanyası sırasında Mardin'de yaptığı konuşmada, Siyonizm'in en büyük gerekçelerinden biri olarak bilinen, "Vaad edilmiş" topraklar ifadesini Güneydoğu için kullandı.

İşte O konuşma:

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 00:19
YORUM EKLE