Mahkum Yakınları 23 Haziran İstanbul Seçiminde Kimi Destekliyor?

Uzun zamandır tartışılan ceza indirim yasasının 23 Haziran seçimleri ardından gündeme gelmesi beklenirken, mahkum yakınlarından Sosyal medya platformu yöneticilerinden bir grup Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım'ı destekleme kararı aldı.

Medya 22.06.2019, 11:58 22.06.2019, 12:39
Mahkum Yakınları 23 Haziran İstanbul Seçiminde Kimi Destekliyor?

Bir grup Mahkum yakını bu pazar günü (23 Haziran 2019) da gerçekleşecek olan seçimde, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım'ı destekleme kararı aldığını açıkladı. Tek istedikleri "CEZA İNDİRİM YASASI" nın bir an önce çıkması olduğunu dile getiren Mahkum yakınları sosyal medya adreslerinde cezaevlerinde bulunan mahkum yakınlarına bir an önce kavuşmak için böyle bir karar aldıklarını açıkladı.

MAHKUM YAKINLARININ SÖZCÜLERİ SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMALARINI ŞU ŞEKİLDE YAPTI:

"Yasa İçin Mücadele Veren Tüm Mahkum Sayfalarının Aldığı Ortak Kararımızdır" başlığı altında yapılan açıklamada, "Yapılan Tüm Etkinlikler Ve Görüşmeler Sonucu Varılan Sonuç Yasayı Bizlere Verecek Olanın Cumhur İttifakı Olduğudur! Yaramıza Kim Merhem Olacaksa Onlarlayız!  Rabbim Bizi Yolun Sonunda Özgürlüğe Kavuştursun" 

Bu açıklamaya bazı mahkum yakınları "KANDIRILMA GEREKÇESİYLE" , "OY DEVŞİRME GEREKÇESİYLE" karşı çıksa da sayfa yöneticileri "BU SON ŞANSIMIZ" diyor. Sonuç itibariyle kaybedecekleri hiç bir şey olmadığını, TBMM'ye değil, İstanbul'a Belediye başkanı seçtiklerini ifade ederek, bir kez daha iyiniyetlerini göstermek istediklerini belirtiyorlar.

AK Parti’de yapılan son toplantıda, Genel Kurul çalışmalarının temmuz sonuna kadar uzatılması ele alınmıştı. Daha önce açıklanan yargı reformu paketine ilave olarak 3 paketin daha görüşülmesi planlanıyordu.

Temmuz sonuna kadar kısmi af anlamına gelen infaz sürelerinin yeniden düzenlemesine ilişkin yargı paketinin yanı sıra, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıkladığı yeni eğitim sistemi TBMM’de yasalaştırılacak.

BAHÇELİ'DEN AF AÇIKLAMASI

Daha önce bir televizyon kanalında gündeme dair soruları yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Biz aftan ziyade ceza indirimi olarak kararlılığımızı sürdürüyoruz. Bizde hiçbir düşünce rafta eskimez. Çıkarmak için gayret gösteriyoruz. 360 küsur cezaevi var. Bunlara cevap vermek lazım. Cezaevi şartları çok iyi değil.” ifadelerini kullanmıştı.

MHP, 19 Mayıs 2018 tarihine kadarki suçlara ilişkin 5 yıl şartlı indirim öngören kanun teklifini 24 Eylül'de TBMM Başkanlığına sunmuştu. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (9)
Kerime Ertuğrul 2 yıl önce
Oyu alın afi unutun ne güzel dünya vay af olmadan oy almasiniz
Meryem uğur 2 yıl önce
Evet mahkum yakını yöneticilerime inanarak oyumuz cumhur iltifakı adayına helal olsun
NURLANA ŞAHIN 2 yıl önce
Desteğiniz ve duygularımıza tercüman olduğunuz için Minatariz Ramazan bey
Size oy yok 2 yıl önce
Af dediğiniz zillet yoksa oyda yok biz millet olarak bunları yemiyoruz
Necati Tekinbaş 2 yıl önce
Yarın binali yıldırım başkan olacak bütün mahkumların yüzünü güldürecek inşAllah
Deniz aksu 2 yıl önce
Af verseydiniz Emin’im buğün kazanmıştınız insanların umutlaryla oynuyorsunuz
Selin kent 2 yıl önce
Insan ların duygularıyla oynamayın veriyorsanız verin veriyorsanız bizde ayagımızı yorganına göre uzatırlar oglum 4 yaşında babasıyla bir gün uyumamış 45 dakkika ziyarete bir birbirini görüyor... Allah af eder insan.....
Sebahattin yildirim 1 yıl önce
Bünyan açık ceza evinde uyuşturucu içiliyor cezasını mahkuma kesiyorlar 11 gün hücre hapsi veriliyor o uyuşturucu oraya nasıl giriyor ordakiler eşek başımı niye görevini düzgün yapmıyorlar onun yetimin hakini yiyor dünyanın masını alıyorlar bu helalinden değil zehir zıkkım olsu hakim helal etmiyorum o hücre hapsini ordaki yetkili kişilere artı gardiyanlara verip biz çocuklarımızı oraya öldürmeye gondermiyok devletseniz sahip cikin adam edin ama yok piskolojisini bozup haydi fisari bu cocuk ayni sucu yine isler içeride devlete yok adamda hepsi para pesinfe
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu