Alexa

MHP'li Enginyurt; Paris'e seslendi, Etme Bulma Dünyası Diye

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Fransa'da baş gösteren eylemleri sosyal medyada twitter adresinde değerlendirdi.

MHP'li Enginyurt; Paris'e seslendi, Etme Bulma Dünyası Diye

17 Kasım'dan bu yana hükümetin akaryakıta ek vergi koymasını protesto etmek için sokaklara dökülen protestocular tüm dünyada ses getirdi. 

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümete karşı daha geniş çaplı taleplerle 15 gündür devam eden isyana dönüştü.Fransa'da muhtelif yerlerde gösteri yaparak yakıp yıkan eylemcileri değerlendiren Milletvekili Cemal Enginyurt; Fransanın bu durumunu etme bulma dünyası olarak niteledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabı twitter hesabından Türkiye ve Dünya gündemine dair yaptığı değerlendirmelerle şaşkına çeviriyor.

Milletvekili Enginyurt'un Twitter paylaşımı şöyle;

"Parisi seyrediyorum, her yeri yanarken. Paris'i seyrediyorum, polisler taşlanırken. Parisi seyrediyorum, arabalar ters yüz edilirken. Parise sesleniyorum, ETME BULMA DÜNYASI DİYE. Fransa OHAL ilan edecekmiş. Olmazz! Kabul edilemez. OHAL sansür, sıkıyönetim, hak ihlali, baskı, Demokrasiyi yok etmek demektir.

Ne oldu Macron? Hatırladın mi, Türkiye OHAL ilan ettiğin de yıkmıştınız ortalığı. MEN DAKKA DUKKA. Yani çalma bırisinin kapısını, çalarlar kapını.


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 23:09
YORUM EKLE