MİT, Ak Parti ve MHP'yi Uyardı

MİT, PKK'dan yeni eylemler için talimat alındığını ve istihbarat birimlerinin eylem düzenlenecek olası hedefleri belirleyip tüm birimleri uyardığını yazdı.

Medya 19.08.2017, 16:09
MİT, Ak Parti ve MHP'yi Uyardı

PKK’nın yeni hain planlar ve hamleler peşinde olduğu olduğunu MİT ortaya koydu. PKK'nın yeni eylemler için hazırlandığını belirten MİT Ak Parti ve MHP'yi de uyardı.

 Milliyet yazarı Serpil Çevikcan, operasyonlarla büyük darbeler alan terör örgütü PKK'dan yeni eylemler için talimat alındığını ve istihbarat birimlerinin eylem düzenlenecek olası hedefleri belirleyip tüm birimleri uyardığını yazdı.

Hedefler arasında Ak Parti ve MHP'nin de olduğunu yazan Çevikcan PKK'nın hain planlar peşinde olduğunu dile getirdi.

Terörle mücadelede savunmadan taarruza geçilmesiyle beraber ağır darbeler alan ve köşeye sıkışan terör örgütünün yani hain planlar peşinde olduğunu ifade eden Çevikcan; "PKK’yla mücadelede ezberlerin bozulduğu bir süreçten geçiyoruz. İçeride, hendek kalkışmasından itibaren geçilen, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar amansız mücadele konsepti temel sebep. Dağda, şehirde, sınırda teröristlere aman vermeme kararlılığı.Asimetrik her türlü saldırı girişimine karşı hazırlıklı olunması. Güvenlik bürokrasisindeki motivasyonun doruğa çıkması.Sınır hattında alınan olağanüstü önlemler.Doğu ve Güneydoğu’daki katı idari tedbirler. PKK’nın eylem kapasitesinin büyük ölçüde ortadan kalkmış olmasının ikinci sebebi ise örgütün gücünü ve dikkatini daha çok kuzey Suriye’ye yönlendirmesi." şeklinde yazdı.

HEDEF SEÇİLEN YERLER

Eylemlerinin hedefi olarak belirlediği yer ve kişiler istihbarat birimlerince şöyle saptandı: Yol kontrol ve arama noktaları, güvenlik güçlerinin geçiş güzergâhları, kamu kurumlarına ait bina, araç ve noktalar, AVM’ler, yüksek gerilim hakları, tüneller ve köprüler gibi stratejik tesisler, turistik tesisler, ekonomik öneme sahip noktalar, spor tesisleri, havaalanları ile hava araçları. Belediyelere atanan kayyumlar, adli personel (hâkim, savcı), Ak Parti, MHP ve HÜDAPAR temsilcileri, mülki amirler.

Yorumlar (0)