Alexa

Necdet Özel İhanetle Suçlandı

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu, Kozmik Oda'daki bilgilerin eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel tarafından dışarı çıkarıldığını söyledi.

Necdet Özel İhanetle Suçlandı

TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu üyesi Erdoğdu, Sosyal medya hesabının bulunduğu Twiitter adresinden yaptığı açıklamada Eski Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel'i suçladı.

Erdoğdu; Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un komisyondaki açıklamaları için şöyle ifade etti: "Necdet Özel'in komisyona neden gelmediği anlaşıldı... Kozmik odada ki bilgiler 2013 yılında Necdet Özel tarafından çıkarılmış... Kozmik odada özellikle faili meçhul cinayetlerle ilgili bilgilere ulaşılıp TSK'nın bu konuda suçlanması planlanmış... Kozmik odada bulunan Genel Kurmay'da kasaya koyup mühürlenen milli sırlar yasaya aykırı olarak Genel Kurmay'dan çıkarılmış... Kozmik odaya girilmesine Genel Kurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanının karşı çıkmasına rağmen dönemin Başbakan'ı Erdoğan izin vermiş.. Bugüne kadar TBMM Darbe Komisyonun'da 15 Temmuz darbesi ile ilgili en somut ve en doyurucu bilgileri İlker Başbuğ verdi..."

Erdoğdu'nun Sosyal medya hesabından yaptığı açıklama

YORUM EKLE