Alexa

Ödül Bitcoin’ler BtcTurk ile Hadi’de (Hadi Nedir)

Türkiye’nin ilk canlı bilgi yarışması Hadi, online yarışmalarda bugüne kadar verilmiş en büyük ödülü veriyor.

Ödül Bitcoin’ler BtcTurk ile Hadi’de (Hadi Nedir)

Hadi, online yarışmalarda bugüne kadar verilmiş en büyük ödülü veriyor. peki Hadi nedir? Bitcoin yarışmalarında yarışma başına 1 Bitcoin hediye eden Hadi BtcTurk 6’ncı yılı şerefine ödül dağıtıyor.

Bitcoin nedir?

Bitcoin dijital bir para birimidir. Merkezi olmayan bir mutabakat ağıdır. Sistem üzerinde kullanıcılar birbirlerine aracı olmadan doğrudan transferler yapabilir. Transferler merkezi olmayan dağınık bir kayıt ve mutabakat sistemine kaydedilmektedir. Bu kayıt ve mutabakat sistemine Blockchain adı verilmektedir. Bitcoin ağı üzerinde transfer edilen değer birimi bitcoin(BTC) olarak adlandırılmaktadır.

BtcTurk Nedir?

BtcTurk, 2013 yılında kuruldu. Türkiye’nin en büyük kripto para işlem platformu BtcTurk, Türkiye’de sanal pazar yeri hukuki standartlarına göre çalışmalarını sürdüren ve global ölçekte blok zincir üzerine odaklanan ve blokzincir ile Bitcoin ve kripto para bazlı teknolojileri üreten ve kullandıran bir şirkettir. BtcTurk’ün halihazırda 600 binden fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

HADİ NEDİR?

Turkcell altyapısına sahip olan Hadi, farklı operatör ve bağlantı hızlarına sahip 100 çeşitten fazla telefonla oynanabilir. 5 milyondan fazla indirilen Hadi’de katılımcılara soru başına 10 saniye tanıyor. Soruların tamamını verilen sürede doğru cevaplayan yarışmacılar önceden belirlenen ödülü aralarında eşit olarak paylaşıyor. Hadi, hafta içi her gün 12.30’da, hafta sonları da dahil olmak üzere yedi gün boyunca 20.30’da yarışmalar düzenliyor.

Binlerce kişi tarafından aynı anda canlı oynanabilen yarışma; günde iki kez yayınlanmaktadır. Yarışmacıların binlerce lira gerçek parayı 12 soruyu bilmeleri durumunda kazandığı yarışmada; eğlence ve heyecan bir arada bulunuyor. Bunun için Hadi uygulamasını indirmek yeterli. Uygulama ücretsizdir. Hadi, mobil dünyada da bilgisine güvenenlerin yeni trendi olarak biliniyor. Hadi; “cepteki televizyon” teriminin karşılığı olmak amacıyla teknoloji alanında çalışmalarına devam ediyor.

BtcTurk 6. Yılına özel 6 gün boyunca 6 yarışmada 6 Bitcoin hediye veriyor

Türkiye’nin fenomen bilgi yarışması Hadi’ye sponsor olan BtcTurk 6’ncı yılı şerefine 1-5 Temmuz arası her gün yapılacak. Hadi1000 formatındaki Bitcoin yarışmalarında yarışma başına 1 Bitcoin hediye ediyor.

YARIŞMA NE ZAMAN BAŞLIYOR

6 Temmuz Cumartesi saat 20.30’da yapılacak Final Bitcoin yarışmasında ise yarışmacıları kıyasıya rekabet ve büyük ödül olarak tam 1 Bitcoin bekliyor.

Bugüne kadar 2 milyon kişiye 6 milyon TL’ye yakın ödül dağıtan ödül şampiyonu Hadi, BtcTurk katkılarıyla Bitcoin hediye ederek bir ilki gerçekleştiriyor. BtcTurk sponsorluğunda gerçekleştirilecek yarışmalar 1 Temmuz Pazartesi akşamı saat 20.30’da başlayıp hafta boyu devam edecek ve 6 Temmuz Cumartesi günü büyük ödülle final yapacak. Yarışmanın sonunda 1000 Hadici, 1 Bitcoin’i kendi arasında paylaşırken, 6 Temmuz saat 20.30’da ise 1 kişi tek başına büyük ödülün, 1 Btc’nin sahibi olacak. 6 Temmuz Büyük Ödüllü Final yarışmasının 1 sorusu yani toplam 5 final sorusu hadicileri bekliyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 20:02
YORUM EKLE