OMÜ Öğrencilerin Etiket Çalışması Gündem Oldu

ÖMÜ rektörlüğü öğrencilerini dikkate almayarak kararlar alındığına dikkat çeken bir grup öğrenci, Twitter üzerinden gerçekleştirdiği etiket çalışması gündem sıralamasına girdi.

Medya 02.12.2020, 20:06 02.12.2020, 22:54
OMÜ Öğrencilerin Etiket Çalışması Gündem Oldu

OMÜ Öğrencilerin dikkate alınmak için Twitter üzerinden gerçekleştirdiği etiket çalışması gündem oldu.

ÖMÜ rektörlüğü öğrencilerini dikkate almayarak kararlar aldığını belirten öğrenciler, Öğrencilerin dikkate alınmak için Twitter üzerinden gerçekleştirdiği etiket çalışması gündem sıralamasına girdi. Ondokuz mayıs üniversitesi rektörü prof.dr. yavuz ünal öğrencilerden gelen tepkilere sessiz kaldı.

Bunca olan şeye rağmen @saitbilgic  bir açıklama yapardı ama yeni rektörümüz @profdryavuzunal  bir açıkla ya bir açıklama o da yok! #omüsınavsistemi hani konu bu!

Öğrencilerin açıklaması şöyle; Merhaba arkadaşlar, bu yazıyı yazma nedenimiz okulumuzun bize yaptığı haksızlıktır.

1) 1-2-3.dönemlerden çoğunluğuna ulaşamamıza rağmen 548 kişi arasında 73 tane bilgisayarı olmayan, 108 kişi sınava bilgisayardan qiremiyor, bilgisayarı olan insanlarda da 310 tane kasma-donma sorunu olan kişi vardır. En önemlisi de 337 kişinin yeterli interneti yoktur.

2) Meducation geçen sene kamera yokken çoğu öğrenci kasma sorunu yaşamıştı. Şimdi işin içine kamera da girince kasma sorunu yaşamamız ve mağdur olmamız büyük bir olasılıktır.

3) 2. Nedenden ötürü de zaten soru başına süremiz fazlasıyla kısıtlıyken çoğu arkadaşımız mağdur olabilir.

4) Azımsanmayacak kadar kişi sınav süresi boyunca kendine bir oda sağlayamayacak durumdadır.

5) Ailesinde öğretmen veya öğrenci olup öğrenci sınava girerken o kişilerin de interneti harcayacaklar göz önünde bulundurulmalıdır.

6) Bilgisayarında kamera bulunmayıp kamera temin etmesi gereken kişi sayısı 298 kişidir. Buradaki kişilerin kaç tanesinin kamera temin edecek gücü vardır? Düşünmenizi isteriz.

7) Sınav yönetmeliğinin bu kadar geç açıklanması ve demo sınavı yapılmayacak oluşu ne tür sorunlarla karşılaşılabileceğini önceden kestirebilmemizi imkânsız hale getirmektedir. Lütfen buradaki sorunlara sahip insanlarla empati kurarken herkesin maddi imkanının aynı olmadığını ve devlet okulunda okuduğumuzu göz önünde bulundurun.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık