Alexa

Pelin Batu: Düşündüklerimi söyledim

Oyuncu, tarihçi ve yazar Pelin Batu, fikirleri nedeniyle iş hayatında sıkıntılarla karşılaştığından yakındı.

Pelin Batu: Düşündüklerimi söyledim
 Oyuncu, tarihçi ve yazar Pelin Batu, fikirleri nedeniyle iş hayatında sıkıntılarla karşılaştığından yakındı.

Batu, “Ben hiçbir zaman ille de muhalif olayım, lafı gediğine koyayım, çıkış yapayım gibi bir dertte olmadım. Ne hissediyorsam ne düşünüyorsam onu söyledim. Ama bu yüzden bazı işlerimden oldum, bazı noktalarda ötekileştirildim. Pek çok çirkin saldırıya, sosyal medya üzerinden linç kampanyası gibi durumlara maruz kaldım. Ancak bugün yine bana böyle bir seçim verilse yine yaptıklarımı yapardım. Çünkü bu benim karakterim. Belki bazen bazı şeyleri yanlış telaffuz ediyorum, belki söylediklerim bazı insanlara ters geliyor. Ama üzgünüm ben böyle düşünüyorum ve kendimi ifade etmem benim en büyük özgürlüğümdür. Sadece bir iş kaybedeceğim ya da belli kişileri sinirlendireceğim yahut mutsuz edeceğim diye otosansür uygulamayacağım. Çünkü böyle yaparsam o hiç de hoşlanmadığım, haz etmediğim kişilerin istediğini yapmış olacağım.” dedi. 

Kehkeşan Dergisi’ne mülakat veren Pelin Batu, dizilerde neden oynamadığını da anlattı. Şu sıralar Bugün TV’de Yakın Tarihle Yüzleşme programını sunan Batu, öncesinde bazı kanallardan tarihle ilgili program teklifleri aldığını ancak kendini bir tarihçi olarak görmediğini ifade etti. Batu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben tarihçi değilim, çünkü böyle nitelendiğinde tarihçiliğe haksızlık oluyor. Tarihçi dediğin gerçekten arşivlere girecek, araştırma yapacak, makaleler yazacak, ders verecek… Ben master ve doktoramı edebiyat üzerine yaptım ve tabii ki tarih biliyorum, okuyorum ve seviyorum da. Ama tarihçi yaftasının yapıştırılmasını istememiştim.” 

Bir süredir dizi ve sinemalarda yer almadığı için oyunculuğu bıraktığı yönünde bir izlenim oluşan Batu, oyunculuğa devam ettiğini belirterek, başından geçen ilginç bir olayı da şöyle anlattı:

“Son birkaç yıldır birçok filmde oynadım ama çıkmayan filmlerin unutulmaz oyuncusu olma yolunda gidiyorum. Enteresan bir şekilde oynadığım filmler çıkmadı. Geçen sene Metin Yeğin ve Bülent Öztürk’ün filmlerinde yer aldım. Yani yer aldığım projeler oldu ancak filmler bir şekilde çıkmadı.” 

Batu, oynamayı arzu ettiği isimleri de Şener Şen, Erkan Can, Işık Yenersu ve Sumru Yavrucuk olarak açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2015, 14:07
YORUM EKLE