Alexa

Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu; Aydınlar ülkelerinin erken uyarı sistemidir

Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, Aydınlar ülkelerinin erken uyarı sistemi olduğunu ifade ederek, Yöneticilerini ve halkını yaklaşmakta olan tehlikeler hakkında uyardıklarını belirtti.

Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu; Aydınlar ülkelerinin erken uyarı sistemidir

19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, sosyal medya twitter adresinde yaptığı paylaşımda, Bir ilim adamına zarar veren şeylerin başında popüler olma hevesi geldiğini, Bu hastalığa tutulan, bir konuya yoğunlaşacak zaman ve ortam bulamayacağını ve Yavaş yavaş köreleceğini belirtti.

Prof. Dr.İbrahim Tellioğlu'nun Sosyal medya adresinden yaptığı paylaşım şöyle:

Aydınlar ülkelerinin erken uyarı sistemidir. Yöneticilerini ve halkını yaklaşmakta olan tehlikeler hakkında uyarır, alınmasını uygun gördüğü tedbirleri sıralar. Büyük devletler bu uyarıları dikkate alarak gerekli önlemleri alır. Bu ülkelerde akıl, bilgi ve ihtisas kıymetlidir.

İlim adamı, ahlakının gereği olarak uzmanı olduğu konuda görüş belirtir. Her konuda ahkam kesen zavallılar kendilerini ne duruma düşürdüklerinin farkında mı bilmiyorum ama özellikle akademik ünvana sahip olanlar bu konumlarına ve kurumsal yapıya büyük zarar veriyor.

Prof. Dr. İbrahm Tellioğlu Kimdir?

1972 yılında Samsun’da doğan Tellioğlu, İlk, Orta ve Lise tahsillini Samsun’da tamamladıktan sonra, 1989’da Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarh bölümünü kazandı. Bu bölümden 1993 yılında mezun olan İbrahim Tellioğlu, Aynı yıl Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde başladığı yüksek lisansını 1996’da tamamladı. 2002 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı Genel Türk Tarihi Bilim dalında, Prof. Dr. Salm CÖHCE danışmanlığında “Osmanlı Hâkimiyetine Kadar Doğu Karadeniz Bölgesinde Türkler” konulu tezini tamamlayarak Bilim Doktoru Unvanını aldı.

06.04.2006 tarihinde Genel Türk Tarih bilim alanında Doçent olan, 28.07.2011 tarihinde aynı anabilim dalında profesör kadrosuna atanan İbrahim TELLİOĞLU, halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarh Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. İbrahim Tellioğlu’nun, Osmanlı Hâkimiyetine Kadar Doğu Karadeniz’de Türkler, XI-XIII. Yüzyıllarda Türk-Gürcü İlişkiler, Trabzon Rum Devleti
(1204-1461), İlk Çağdan Osmanlılara Samsun isimli kaplarının yanı sıra çoğunluğu Doğu Karadeniz Bölgesi ve Kafkasya tarihine ilişkin çok sayıda yayımlanmış makale ve bildirisi bulunmaktadır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 01:26
YORUM EKLE