Recep Yazgan; Metal Yorgunluğunun müsebbibi parti teşkilatlarını kapatın!

Samsun’da Ak Parti’de aylardır “İl başkanı değişti mi, değişecek mi, gitti mi gidecek mi, ne zaman gidecek? tartışmaları şehri idare edilmez hale getirdi."

Medya 10.12.2017, 18:06 10.12.2017, 18:50
Recep Yazgan; Metal Yorgunluğunun müsebbibi parti teşkilatlarını kapatın!

Diriliş Postası yazarlarından Recep Yazgan bugünkü yazısında, Samsun’da Ak Parti’de aylardır İl başkanı değişti mi, değişecek mi, gitti mi gidecek mi, ne zaman gidecek?” tartışmalarının şehri idare edilmez hale getirdiğini yazdı.

Teşkilatları Kapatın!

Bütün parti teşkilatlarında, milletvekillerinde, yerel yönetimlerde ve siyasi coğrafyada bir hastalık olduğunu belirten Yazgan “Farkında değiliz belki ama adına ‘Metal Yorgunluğu’ diyerek hastalığın şiddetini azaltmış oluyoruz.” İfadelerini kullandı. Daha önce “Metal yorgunluğunun müsebbibi parti teşkilatlarını kapatın!” dediğini hatırlattığını ancak hiç kimsenin ciddiye almadığını, önemsemediğini dile getiren Yazgan, bugün de yazısında aynı şeyleri tekrar ederek, “Evet bir an önce siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatları kapatılmalıdır!” dedi.

Dünyada Başka Gündemler Var

AK Parti Genel Merkezi'nin bu tartışmalara son noktayı koyacak açıklamayı yapmadığını belirten Recep Yazgan; Samsun’da aylardır “İl başkanı değişti mi, değişecek mi, gitti mi gidecek mi, ne zaman gidecek?” tartışmalarının en üst seviyeye geldiğini, Siyaset bu tartışmaya kitlendiğini, şehir idare edilemez hale geldiğini, bir tarafta, İl başkanının gitmesini isteyenler diğer tarafta istemeyenler, birer ilkel kabile halinde savaştıklarını belirterek, "Hâlbuki hem şehirde, hem ülkede ve hem de dünyada başka gündemler var." İfadelerini kullandı.

Recep yazgan, Samsun’da müdürlüklerin vekaletle idare edildiğini ve bir il müdürü bile atayacak dirayetin yıllar yılı mumla aranır hale geldiğini yazdı.

Külliye'ye Yakın Olmak

Memleketin de şehrin de ahvali şeraiti kimsenin umurunda olmadığını kaydeden Recep Yazgan; "Aynı partiden siyasetçilerin birbirlerinin arkasından söyledikleri sözleri duysanız ve çevirdikleri fırıldakları görseniz hayretler içinde kalırsınız. Liyakatle değil de birilerinin adamı olarak iş başına gelenler, bir sonraki dönem makamlarını koruyabilmek için saatlerini şimdiden Külliye’de kendine yakın adam aramaya ayarlamış vaziyette.” diyerek,"Külliye’ye yakın olmak veyahut Külliye tarafından görünür olmanın bir başka yolu da medya ile iyi ilişki içinde olmakla doğru orantılı olduğu için ellerindeki imkânları vatandaşa hizmette kullanmaları gerekirken bu uğurda sarf ediyorlar." iddialarında bulundu.

Recep Yazganın bugünkü yazısı acı ama günümüz gerçekleriyle ilişkilendirilmiş şahsi ihtiras ve menfaatleri gözler önüne seren bir yazı....

Reis Ayar Çekecek...

Taşrada yapılması gereken yığınlarca iş olmasına rağmen Külliye’ye yakın olmak için özel bir çaba harcayan siyasetçi ve idarecileri eleştiren Yazgan; “Taşralı siyasetçi ve idarecilerin bütün zamanları Külliye’ye yakın birilerinin gözüne girebilmek için harcanıp gidiyor. Kıblelerini Külliye’ye çevirenler için ilk Kıblemizin elden gitmesinin pek bir kıymeti yok.İl başkanı veyahut belediye başkanı kalabilmek gibi ezeli ve ebedi gayeleri var. Külliye, Kudüs’ün İslam toprağı kalabilmesi için dünya çapında mücadele verirken, onların Reis’in gözüne girebilmekten başka dertleri yok. Fakat bilmeliler ki, Reis yoluna ayak bağı olmaktan başka hiçbir işe yaramayanlara bir ayar çekecektir.diye yazdı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)