Alexa

Reklam Filmi Hangi Mecralar İçin Hazırlanır?

Reklam Filmi Hangi Mecralar İçin Hazırlanır?

Eski dönemlerde reklam filmi çalışmaları sadece televizyon için kullanılırdı. Ancak günümüzde bu çalışmalar internet ortamında ve dijital alanlarda da kullanılabilmektedir. Görsel ve işitsel öğeleri bir araya getirdiği için hızlı ve periyodik olarak halk ile buluşan bir çalışma oluşturmaktadır. Özellikle günümüzde günün her saatinde cep telefonlarında ve sosyal medyada reklam filmi örnekleri tüketicinin karşısına çıkmaktadır.

Televizyonlarda bilhassa önemli prodüksiyon çalışmalarının ara kısımlarında ve sonrasında yayınlanan reklam filmi çalışmaları önemli bir etki oluşturmaktadır. Bu nedenle reklam filmi çekimi yapılırken, yayın kuşağının özellikleri göz önünde bulundurulur. Örneğin, akşam saatlerinde TV dizileri sonrasında yayınlanacak bir reklam için aile kesimine hitap eden çalışmalar yapılmalıdır.

Gün içerisinde spor yayınları, TV dizileri veya haber kuşaklarında yayınlanan reklam çalışmaları için izleyici kitlesi göz önünde bulundurulur. Keza reklam filmi nedir sorusu da hitap edilmek istenen kitleye uygun bir şekilde hazırlanan görsel çalışmadır, şeklinde cevaplanabilir. Maç yayın saatleri sırasında yayınlanacak bir reklam için genellikle erkeklere ve gençlere hitap edecek reklamlar hazırlanır. Bu tip reklamlarda giyim, yiyecek ve teknoloji markalarının tanıtımları yapılabilir.

Reklam Filmi Ve Tanıtım Filmi Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzde her ikisi de televizyonda ve sosyal medyada yayınlansa da reklam filmi marka tanıtımı için hazırlanır. Tanıtım filmi ise genellikle kurumsal tanıtım ve kimlik tanıtımı için gerçekleştirilir. Bu nedenle tanıtım filmi çekimi daha geniş kapsamlı gerçekleştirilir. Hatta çalışma için hazırlanan tanıtım filmi metni daha kurumsal ve ciddi bir yapı içerir.

Genellikle reklam filmi ile halka ulaşmadan önce sektöre ve genele hitap etmek için tanıtım filmi hazırlanması daha doğrudur. Bu tanıtım yatırımlarını gerçekleştirmek için Mor Yapım gibi bir ajans ile çalışarak doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Firma hem reklam hem de tanıtım filmi örnekleri ile size iyi bir referans sunacaktır.

Mor Yapım tarafından sunulan örnekleri ve önerileri göz önünde tutarak, öncelikle kurumsal tanıtım sonrasında ise marka tanıtımı sağlayabilirsiniz. Her iki çalışmada da reklam filmi çekim fiyatları gibi konularda uygun bütçeli hizmetler alabilirsiniz. Firma reklam filmi ücretleri sayesinde özel bir plan ve kompleks bir prodüksiyon faaliyeti hazırlayarak tüketiciye ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

YORUM EKLE

banner325