Salih Avcıoğlu, Önümüzdeki yıllarda daha fazla yazılımcıya ihtiyacımız olacak

Girişimci ve yazılım uzmanı Salih Avcıoğlu, Pandemi döneminde yazılım uzmanlarının değerleri iki kat daha arttığını. yazılımcılık mesleğinin en çok parlayan bir meslek olduğunu belirtti.

Medya 02.06.2021, 17:23 02.06.2021, 17:45
Salih Avcıoğlu, Önümüzdeki yıllarda daha fazla yazılımcıya ihtiyacımız olacak

Salih Avcıoğlu, Önümüzdeki yıllarda daha fazla yazılımcıya ihtiyacımız olacağını belirterek, yazılımcıların nasıl öne çıkacağı hakkında bilgi verdi. Peki, Salih Avcıoğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Yazılımın dijital dünyanın genetik kodlarından oluştuğunu ve yazılımcının bu kodları düzenleyen kişi olduğunu söyleyen Girişimci ve Yazılımcı Salih Avcıoğlu, ilerleyen yıllarda daha fazla yazılımcıya ihtiyaç duyulacağını belirterek, “Pandemi döneminde yazılım uzmanlarının değerleri iki kat daha fazlalaştı. Yazılımcılık mesleği en çok parlayan meslek oldu” dedi.

“Pandemiden önce de donanımlı yazılımcıların değerini bilen bazı sektörler vardı. Ama pandemi ile birlikte küçük esnaf dahi dijital platformlarda varlık göstermeye başladı” diyerek bu süreçte yazılımcıların nasıl öne çıktığını ifade eden Salih Avcıoğlu sözlerine şu şekilde devam etti:

Yazılımcılık mesleği en çok parlayan meslek

“Bunun için gerekli olan internet sitesinin oluşturulmasında ve işletmeye göre özelleştirilmesinde mutlaka bir yazılımcı ile çalışmak zorunda olduğu kavrandı. Yazılımcılar internet sitelerinin işlerliğini sağlayan her türlü ayrıntıyı düzenleyebilen bir nevi iç mimar gibi çalıştılar. Hazır olan sitelerde dahi yapılması gereken pek çok ayarlamayı yazdıkları özel kodlarla düzenleyebilen yazılımcılar pandemi döneminde aranan elemanlar oldular. Yazılımcılık mesleği en çok parlayan meslek oldu.”

“Zaten oldukça karmaşık ve zor bir alan olduğu düşünülen yazılım sektöründe ortaya çıkan talep nedeniyle bizim gibi donanımlı yazılımcılar değeri bir kat daha fazlalaştı” diyen Salih Avcıoğlu, yazılımcıların özellikle bazı sektörler için önemini de vurguladı.

Salih Avcıoğlu kimdir?

12 Kasım 1991 tarihinde Elâzığ’da doğan Salih Avcıoğlu, İlkokul ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Bilişim sistemleri bölümünden başarıyla mezun oldu.

Bilgi ve Teknolojileri alanında hizmet vermeye başlayan Salih Avcıoğlu hem Yerel Medyada hem de Ulusal Medyada birçok programa katılarak ''Adli Bilişim ve Siber Güvenlik'' alanında bilgiler verdi. Türkiye'de birçok devlet üniversitesinde seminerler düzenledi ve bu seminerlerde "Kişisel Güvenlik" konusunda bilgi verdi. Yurt içi ve yurt dışı önemli projelerde yer alan Salih Avcıoğlu, yazılım şirketi SAG GAMES'in Kurucu-Ortağı olarak iş hayatına devam etmektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)