Sıralamanızı İyileştirmek için Yinelenen Resimlerle Nasıl Başa Çıkılır?

Yinelenen görsellerin arama motoru sıralamanız üzerinde büyük etkisi vardır. Görüntülerin tekrarını tespit etmek ve kaldırmak için bu gönderiyi okuyun.

Medya 16.08.2021, 12:35 16.08.2021, 16:05
Sıralamanızı İyileştirmek için Yinelenen Resimlerle Nasıl Başa Çıkılır?

Yinelenen Görüntüler Nedir?

Yinelenen görüntüler, internette bulunan benzer görüntülerdir. Bu çoğaltma, tek bir görüntünün birden çok kez gereksiz kullanımından kaynaklanır. Birden fazla platform aynı görseli web sitelerinde kullandığında yinelenen görseller ortaya çıkar.

Daha önce, insanların görüntünün başka bir yerde kullanılıp kullanılmadığını anlamanın hiçbir yolu yoktu. Ancaksayesinde resim arama bu da mümkün oldu.

Yinelenen resimler nedeniyle ortaya çıkan sorunlardüşmesi

Yinelenen fotoğrafın kullanılmasıyla ortaya çıkan en önemli sorun, arama motoru optimizasyon derecelendirmesininve daha az erişim ve kârdır. Yinelenen resimler tamamen kötü bir yön olarak tanımlanamaz, ancak SEO söz konusu olduğunda, web sayfanızın sıralamasının düşmesi için büyük olasılıklar vardır.

Bir başkasının tescilli içerik malzemesini kopya resim olarak kullanıyorsanız, bu yaklaşım yasa dışı olduğu için telif hakkı sorunları ortaya çıkabilir. Ancak, belirli bir kişiye ait olmayan stok resimleri veya farklı ortak materyal kullanırsanız,hangi fotoğrafın gösterileceğini bulmak için arama motorunun algoritmasını karıştırabilir ters fotoğraf arama sonuçlarında.

Resim arama , sonuç olarak bir resim listesi sağlar ve yinelenen içeriği göstermemeye çalışır. Bu nedenle, tüm yinelenenler için bir resim oluşumu ve buna bağlı olarak birden fazla web sitesi olacaktır. Bu, web sitenizingörünme şansını azaltır resim arama sonuçlarında.

Görüntüleri çoğaltmak için bazı çözümler

Orijinal içeriği kullanın

Kendinizi benzer içeriğin sıkıntılarından uzak tutmanın bir yolu, medyanızı oluşturmak ve onu platformunuzda kullanmaktır. Bu size markanızın renk şemasına göre temanızı ve renk paletinizi kullanma özgürlüğü verecektir. Ayrıca, sayfanıza daha fazla organik trafik yönlendirecek ve sadık müşteri sayısını artıracak geri bağlantılar kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca, özgün ve büyük ölçekli web sitelerinden geri bağlantılar almak, içeriğinizi SEO algoritması gözünde özgün ve kaliteli hale getirecek ve bu da sayfanızın arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

Düzenleme

Kendi grafik malzemenizi yapamıyorsanız, web sitenizde kullandığınız hazır görselleri düzenlemeyi deneyin. Aynı görseli internetten aldıktan sonra kullanmak, aynı görseli kullanan başka web siteleri olabileceğinden, yinelenen içeriğe neden olabilir.

Düzenleme, onu benzersiz kılacaktır, ancak aynı zamandayapmasını sağlayacaktır resim arama algoritmasının, görseliniz ile stok görseli arasında ayrım. Ters resim arama algoritması birçok desen görüntüleri inceler. Bu nedenle, bir görüntüyü düzenlediğinizde, herhangi bir filtre uygularsanız, temel desenini ve hatta renk paletini değiştirir. Bu, resimlerinizingörünmesini sağlayacaktır resim arama sonuçlarında.

Görsel Arama aracını kullanma

içeren geniş bir veri kümesine sahip birçok tarayıcı ve uygulama, ücretsizseçeneği sunar; resim arama resim olarak arayabileceğiniz bu, bir resmi metin yerineanlamına gelir. Bu, arama sürecini çok daha kolay hale getirir, çünkü çoğu zaman bir görseli bulmak için tam anahtar kelimeleri bilmiyoruz. Çevrimiçi fotoğraf arama aracı işimizi kolaylaştırır ve ihtiyacımız olan şeyi bulmak için anahtar kelimelerle beyin fırtınası yaparken bize zaman kazandırır. Bu,olarak yinelenen resimler sorununu çözmenize yardımcı olacaktır. resim arama aracı girdiğiniz resmi kullanan tüm web sitelerini ve bağlantıları listeler. Sizinkine benzer ancak farklı çözünürlüklerde birçok resim bulacaksınız. Bu, görüntünün çok sayıda platform tarafından kullanılıp kullanılmadığı veya başka bir web sitesinin kullanmıyor olup olmadığı hakkında size bir fikir verecek olan görüntünün tüm oluşumlarını bulacağınız anlamına gelir; web siteniz için mage.

Bu tekniği, resminizi yükledikten sonra da düşünebilirsiniz, çünkü size geri bağlantıları da gösterecektir. Bu şekilde, hangi web sitelerinin görüntüyü platformunuzdan yeniden kullandığını ve size geri bağlantı sağlamadığını öğrenmeniz mümkün olacaktır. İçeriğinizin daha iyi sıralanmasını sağlamak için onlardan geri bağlantı isteyin.

Sonuç:

Bunlar,sonuçlarında yinelenen görüntülerden kaçınabileceğiniz ve kendinize ait bir alan oluşturabileceğiniz yöntemlerden bazılarıdır görüntü arama sürecinin. Dijital ticarette rekabet ve doygunluk çok yüksek, bu da sayfanızı en üst sıralarda sıralamayı önemsiz bir görev haline getiriyor.

Ancak SEO ile ilgili temel adımları uygularsanız sıralamanızı yükseltebilirsiniz. Görüntüler bugünlerde SEO'nun büyük bir parçası ve yinelenen fotoğraflar sayfanızın sıralamasını iyileştirmede iyi bir faktör olarak görülmediğinden, hiç kimse görüntü çoğaltma nedeniyle tek bir konumu bile kaybetme riskini alamaz. 

Yorumlar (0)