Solcu Başkan'ın Hatasını Ülkücü Milletvekili Düzeltti

Solcu olarak bilinen Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan,sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından Karl Marx'ın olduğunu belirttiği bir sözünü paylaştı. Ancak yanlışı MHP milletvekili Atila Kaya düzeltti.

Medya 02.09.2017, 22:59 03.09.2017, 00:43
Solcu Başkan'ın Hatasını Ülkücü Milletvekili Düzeltti

Eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, Marx'ın olduğunu belirttiği bir sözünü paylaştı. Eski Ülkü Ocakları Başkanı, MHP’li vekil Atila Kaya o sözün Marx'ın olmadığını Alman felsefeci Feuerbach'ın olduğunu yazarak düzeltme yaptı.

Eski Başkan Çapan, "Marx'ın güzel bir sözü var; "Bir kulübede saraydakinden farklı düşünülür."  Zafere giden 30 Ağustos'ta da iki farklı düşünce vardı" sözünü paylaştı.eski Ülkü Ocakları Başkanı ve milletvekili Atila Kaya ise sözün Marx'a ait olmadığını, Feuerbach'ın olduğunu yazdı. Kaya, sözün Feurbach'ın olduğunu Marksizm'in öncülerinden Friedrich Engels'in aktardığı kitabı da hatırlattı.

Gürbüz Çapan Marksizmin temel eserlerine atıf yapan düzeltmesini doğruladı.  Çapan; "MHP vekili Sn. Atila Kaya'ya düzeltme için teşekkürler; bu zincirdeki söz Marx'ın değil, Feuerbach'ın" yazdı.

Yorumlar (0)