Sosyal medya Paylaşımında İpuçlarını

Bahar Üner Anahmias, sosyal medyada paylaşım yapmak ile ilgili ipuçlarını paylaştı.

Medya 25.01.2022, 17:16
Sosyal medya Paylaşımında İpuçlarını

Bahar Üner Anahmias Sosyal Medya İletişimi konusunda ipuçları verdi. Anahmias. Sosyal medyada da nasıl var olacaklarını bilemeyenlere tavsiyeler sundu:

  • Türkiye'de sosyal medyada en çok kullanılan platform Youtube, onu Instagram takip ediyor. Instagram kendinizi ve markanızı tanıtmak için en iyi platform. Yönetebileceğiniz, yetişebileceğiniz  kadar platformda yer almanızı tavsiye ederim.
  • Sosyal medya platformları istikrar ve süreklilik sever. Düzenli paylaşım şart.
  • Instagramda sosyal medyayı yönetmeyi öğrenmek lazım. Açıkçası eğer sosyal medyanızı başkası yönetiyorsa, daha soğuk, daha mesafeli bir hava oluyor. Evet kurumsal ve ciddi gözüküyor ama Instagramda insanların iletişim kurmak için var olduğunu unutmayalım. Eski tip medya artık öldü. Tek taraflı iletişim yok. Sosyal medya adı gibi sosyal ve karşılıklı iletişim içeriyor. Ben danışanlarıma sosyal medyalarını kendilerinin yönetmesini öğütlüyorum.
  • Instagram yeni çıkardığı özellikleri daha çok gösteriyor, açıkçası o da yeni çıkardığı özelliklerin reklamını yapıyor. Bu nedenle Instagramı iyi takip edin, yeniliklere hemen adapte olun. Son 1 senedir Instagramda var olan Reels özelliğini markanıza uyarlayın. Etkileşimlerde fark göreceksiniz.

İnstagramda paylaştığınız her postu testten geçirin; 

  1. Bu içerik müşteri adayım, takipçim için faydalı mı?
  2. Takipçim bu gönderiyi paylaşır mı, kaydeder mi?
  3. Bu özgün bir post mu, benden başkası da bu içeriği üretebilir mi? 

Eğer bu 3 sorudan 2 sine evet diyorsanız, gönderiyi paylaşabilirsiniz. Doğru yoldasınız. Son olarak unutmayın, kişiler sosyal medyada takip edecekleri kişiden fayda görüyorlarsa takip ediyorlar. Fayda sağlamak şart.

BAHAR ÜNER ANAHMİAS KİMDİR?

İşletme Eğitimi ardından uzun yıllar Beiersdorf ve Henkel gibi uluslararası firmalarda Pazarlama konusunda çalışmalar yapan Bahar Üner Anahmias, 2011 yılında Yeni Medya Yüksek Lisansı’nın ardından Dijital Pazarlama ve Yeni Medya İletişimi konusunda danışmanlıklar vermeye başladı.

Kendine ait Bir Kahve Molası adında da bir bloğu bulunan ANAHMİAS, Anne olduktan sonra eğtim ve ebeveynlik konularına ilgi duydu. Bu konuda i-Mom adında bir uygulamanın da kurucu ortağı olan ANAHMİAS halen Digibranding markası ile bilgilerini paylaştığı eğitimler vermektedir.

Bahar Üner Anahmias, Harvard Universities, , UPenn, Yale, Northwestern University ve University of San Diego’da Dijital Pazarlama, SEO, Mobil Dizayn ve Eğitim üzerine online kurslar tamamlamıştır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)