banner434

banner433

Sosyal Medyada Mavi Tik Nedir, Nasıl Alınır?

Sosyal Medya Platformlarında 'Mavi Tİk' işareti kullanıcıların dikkatini çekerken nasıl alındığı merak ediliyor. Sosyal medyalarda bazı hesapların yanında bulunan mavi tik almak için neler yapmak lazım, hangi yolları takip etmek gerekir?

Medya 27.05.2021, 20:32 27.05.2021, 20:47
Sosyal Medyada Mavi Tik Nedir, Nasıl Alınır?

'Maci Tik" sosyal medya kullanıları için önemli hale geldi. Peki, MAVİ TİK almak için hangi yolları takip etmek gerekir? Mavi Tik kimlere verilir?

Bir işletme sahibiyseniz veya tanınmış kimseiseniz sosyal medya hesaplarınızda bu onay işaretini almanız size prestij kazandıracak, kalabalıkta öne çıkmanızı sağlayacak, takipçilerinizin ilgisini çekecek ve sektörünüzde etkili olduğunuzu gösterecektir. Mavi Tik, sizler için ise özgücen sağlayacaktır. Peki ama imrenilen mavi onay işaretini (MACİ TİK) Facebook, Twitter ve Instagram adreslerinden nasıl alacaksınız? Mavi Tik almak için neler yapmalısınız?

Bu içerikte, Facebook, Twitter ve Instagram da Maci Tik nasıl alınır, Mavi Tik almanın yolları nedir onu göreceksiniz?

INSTAGRAM’DA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Instagram üzerindeki haklarını koruma ve telif altına almak için yapılan işlemlere Instagram hesap onaylama deniliyor. Bu işlem sonunda hesapta kullanıcı adının yanında mavi tik işareti bulunmaktadır. İnstagram, kullanıcıların ilk olarak Ağustos 2018'de doğrulama talebinde bulunmalarına izin verdi. Platformun profilin halka açık bir kişiye ait olduğunu onayladığı anlamına geliyor.

Nasıl yaparsınız?

Ayarlar; Doğrulama İste’ye dokunun. Adınızı ve soyadınızı girin ve koşulları karşılayan bir kimlik belgesi gönderin. Yaklaşık 1-2 hafta beklemeniz gerekiyor.

TWITTER’DA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Twitter’da mavi tik almanın herkese açılmasının ardından, artık standart kullanıcılar damavi tik alabiliyor. Fakat bunun için gerekli olan bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Genellikle hesap onaylama bir hafta içinde gerçekleşiyor. Ancak, eğer talep reddedilirse size e-posta yoluyla herhangi bir dönüş yapılmıyor.

Twitter Mavi Tik Başvurusu için Gerekenler:

  • Doğrulanmış bir telefon numarası
  • Doğrulanmış e-posta adresi
  • Twitter’ta biyografinizi bölümünü doldurmuş olmanız
  • Geçerli bir profil fotoğrafı
  • Doğrum tarihi
  • Bir web sitesi
  • Tweetlerin herkese açık olması

FACEBOOK’DA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Facebook’ta mavi tik almak isteyen bir sayfanın yapması gereken şey Facebook İletişim Formundan başvuru yapmaktır. Facebook’a istenilen belgeleri göndererek, neden bu rozete ihtiyaç duyduğunu doğru bir şekilde anlatması gerekir.

Mavi tik başvurusunda ünlü bir kişi iseniz bunu yazmanız ve fake hesaplardan ayrılması gerektiğini bildirmeniz gerekir. Bunun için adınıza açılan fake hesapları örnek gösterebilirsiniz. Aynı şey tanınmış kişiler ve markalar için de geçerlidir. Kısacası Facebook, bir marka veya kişinin mavi tike ihtiyacı olduğunu düşündüğü takdirde bu hizmetten mahrum bırakmıyor. Sadece yaşadığınızı durumu belgelerle Facebook ekibine aktarmanız gerekiyor. Eğer başvurunuz kabul edilmezse 30 gün sonra tekrar başvurabilirsiniz.

YOUTUBE’DA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Meci Tik için 100.000 aboneye ulaşmış olmalısınız. Youtube kanal doğrulama için başvuru yapan kanallar eğer sahte kanallar değillerse hesap rozeti kanala verilecektir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)