Alexa

Suriyeli Ahmet Sabra'nın Çağrısı

Gaziantep'te yaşayan Suriyeli Ahmed Sabra ile tercümanlığını yapan 9 yaşındaki kızı "Türkiye sevgisini" anlattı. Sosyal medyada büyük ilgi gören video herkes tarafından paylaşılıyor.

Suriyeli Ahmet Sabra'nın Çağrısı

Suriyelilerle Türklerin iyi geçinmeleri gerektiğini belirten Ahmed Sabra aynı ümmetin parçası olunduklarını söyledi. Gaziantep'te yaşayan Suriyeli Ahmed Sabra ve tercümanlığını yapan 9 yaşındaki kızı,"Türkiye sevgisini" anlattıkları video ilgi ile izlendi.

4 yıldır Gaziantep'te yaşadıklarını belirten Suriyeli Ahmed Sabra, sosyal medyada "Sabra Tv" isimli hesap açarak, internet haberciliği yapmaya başladılar.

Sabra, iki millet arasında kavga yaşanmaması için çağrı yaptığı konuşmaları videoya çekerek sosyal medya hesabından paylaştı. Sabra, her fırsatta videoda Türkiye sevgisini vurguladı.

Arapça konuşan Sabra'nın Türkçe konuşan küçük kızı Şeza ile iki millete sükunet çağrısında bulundu. Altı çocuk babası Sabra'nın evinin bulunduğu sokakta, penceresinde dalgalanan Türk bayrağı ise dikkati çekti.

Türkler ile Suriyeliler arasında zaman zaman çıkan olaylardan rahatsızlık duyduğu için video çektiğini ifade eden Sabra, "Biz Türkiye'yi çok seviyoruz. Kovulursak, Suriye'de çok savaş var ve oraya dönmek zorunda kalırız. Yani kötü olanları kovun ama iyi olanlar kalsın. Biz Türkiye'yi çok seviyoruz ve bizim kötü olanlarla hiçbir alakamız yok. Bizim gibi sorun çıkarmayan çok insan var. Sorun çıkaranları kovun ve de onlara ceza verin." dedi.

Videonun sosyal medyada beğeni toplamasından oldukça memnun olduğunu dile getiren Şeza Sabra da Türkiye geldiğinden beri babasının bu tür videolar çekip paylaştığını ancak kendisinin katılmasıyla videonun beğeni topladığını ifade etti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 01:39
YORUM EKLE

banner325