Alexa

'TAG' Nedir? 'TT' Nedir?

Sosya medya tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılıyor. Sosyal medyada her geçen gün yeni kelimeler duyuyoruz. Peki Çok sık olarak duyduğumuz, 'TAG' ve 'TT' nedir tam olarak biliyor muyuz?

'TAG' Nedir? 'TT' Nedir?

"TAG " ve "TT" ne demek olduğunu sosyal medya kullandığımız halde ne kadar biliyoruz? sosyal medya aracı Twitter'da haşır- neşir olanlar bu iki kelimeyi çok duymuştur ancak ne oldukları konusunda belki de fikir sahibi değillerdir. "TAG " ve "TT" konusunda anlaşılır biçimde en kısa şekliye anlatalım.

TAG NEDİR?

Etiket takmak, etiketlemek, isimlik takmak, kafiye bulmak, birleştirmek, kovalamak, peşini bırakmamak, peşinden koşturmak, gibi anlamlar taşımaktadır.

Taglar yazdığımız konuların daha çabuk ve hızlı bulunabilmesine yarar. Bir veya iki kelime en fazla üç kelimeden oluşur. Ne kadar çok Tag olarak yazılmışsa Anahtar kelimeler sayfasında listelenme şansı olur.

TAG'ın amacı; kullanıcıların aradıkları konuya daha hızlı ulaşmalarıdır. Örneğin "Kadın ve Şiddet" konulu bir yazı için Kadın, Şiddet, Dayak, Sığınma, Kavga gibi kelimeleri tag olarak kullanabilirsiniz. 

TT NEDİR?

TT, Twitter'da Trend Topics (Popüler Konular) anlamına gelir..

Türkçe karşılığı, "Gündem" demektir. #TT etiketi ile paylaşılan tweetler gündem konusu olmaya aday gösterilen kelime veya etiketleri içerir.

Twitter'in Gündem bölümündeki etiketleri görmek için; Twitter Android uygulamasını çalıştırın ve hesabınıza girin. "Keşfet" sekmesine geçiş yapın.Ekrandan "Gündemdekiler"e dokunun.

Popüler Sorular

Twitter nasıl kullanılır?
Retweet nedir, nasıl yapılır?
Hashtag nedir?
Twitter hesabı nasıl açılır?
Twitter hesabı nasıl kapatılır, silinir?
Twitter’a Facebook, Instagram gibi diğer sosyal ağlar nasıl bağlanır?
Twitter’da FF ne demek?
Twitter’da TT ne demek?

Çoklu Twitter hesabı nasıl açılır?
Twitter hesabındaki tüm tweetler nasıl silinir?
Twitter'da takipçi sayısı nasıl arttırılır?
Twitter’da nasıl çevirici (translator) olunur?
Twitter’da nasıl video paylaşılır?
Twitter’da kişi, hesap engelleme nasıl yapılır?
Twitter’da profil resmi nasıl değiştirilir?
 Twitter’da anket nasıl oluşturulur?

 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 01:28
YORUM EKLE