TÜRK KİMLİĞİ

Kapsamhaber yazarı Mehmet Albayrak, Türk kimliği ve milliyetçilliğiyle ilgili yazısında ırkçılık yargarası koparanların suratına osmanlı tokadını indiriyor.

Medya 11.12.2013, 20:30 11.12.2013, 21:22
TÜRK KİMLİĞİ

-Türkler, bütün varlığı ve heyecanı ile İslam’a koşarken, hasretle beklediği dine kavuşmanın mutluluğunu yaşamıştır. Allah’tan başka ilah yoktur diye, cihat emriyle Alplik ruhunu besleyen, öte yandan Hak yolda âlimlerin akıttığı mürekkebi, şehit kanlarından daha mübarek bulan İslamiyet, kısa zamanda Türk ruhunu keşfetmekle kalmamış, Türk’ü yeniden Türk’le buluşturmuştur.

-Bugün, yeryüzünü geziniz. Beyaz, siyah, sarı ve kırmızı derili insanların ötesinde, bir de içtimaî(Soy ve kan birliği) ırklarla karşılaşacaksınız. O zaman anlayacaksınız ki, ister istemez bir Fransız, bir İngiliz, bir Rus, bir Çin, bir Japon ve Hintli tipi teşekkül ettiği gibi, bir Türk tipi de teşekkül etmiştir. Bu tip ve diğer milletlere ait tipler, yeni teşekkül etmiş değil, binlerce yıllık bir tarihî birikimin ifadesidir…

-Hiç kimse ırkından utanmamalı bilakis, kendini üstün ve aşağı ırk duygusuna kaptırmadan, milli özelliklerine sahip çıkmalı, onları geliştirmelidir... Her ırk ve her kavim- millet, Yüce Allah’ın açık alameti olarak kendi özelliklerini severek korumaya çalışır.

-Bu ülkede, güya Türkçü ve İslamcı cepheler meydana getirmek isteyen hain ve kahpe oyunların karşısına, Müslüman Türk olarak tarihine yaraşır biçimde çıkmalıdır. Bunun için, Türk- İslam kültür ve medeniyetine, Türklük şuur ve vakarına, İslam aşk ve aksiyonuna sahip, Türklüğü bedeni, İslamiyet’i ruhu bilen, milletini teknolojik hamlelerle dünyanın bir numaralı devleti yapmak özlemi ile çırpınan, dünya Türklüğü, İslam dünyası ve bütün mazlum milletlerin ümidi olmaya namzet bir gençlik yetiştirmekten başka çaremiz yoktur. DEVAMI

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu