Yandex Metrika

“Türklük, hem mefkurem, hem de kanımdır“

Gazeteciye adi, şerefsiz' diyen vali haber oldu. İyi de oldu.

“Türklük, hem mefkurem, hem de kanımdır“
14 Ekim 2013 Pazartesi 11:04

 Gazeteciye adi, şerefsiz' diyen vali haber oldu. İyi de oldu. AKP il başkanları gibi davranıyorlar. İllerde Erdoğan'ın gözü kulağı gibiler. Oysa vali şöyle olur, böyledir desek boş. Şu saatten sonra.

 

Hz. Muhammed(s.a.v.)i Kürt açılımına alet eden AKP değil mi? Açılan son pakette, Öcalan'ın talepleri türbanın içinde değil miydi?

 

Camide hocalar olası Suriye savaşı için, 'zulmedene karşı durmayana Müslüman denmez' mealinde hutbeler okumadı mı? Gezi Parkı olaylarına bile karışıp 'onlar dinsiz ateist, ne yapılsa doğrudur' mealinde konuşmalar yapmadılar mı?

 

O bakımdan yağdanlık olmakta sınır tanımayanlar sırtını iktidara dayadığından, gücü oradan alıyor. İktidarın valisi mi olur? 'Benim valim' diyor Erdoğan. Benim valim deyince haliyle vali, AKP'nin oluyor.

 

Devlet düzeni alt üst edildi. Hazır devletin üzerine kuruldular, oyuncak hamuru gibi şekil veriyorlar. Biz böyle istiyoruz, mutlaka sizde istiyorsunuzdur gibi baskı yapıyorlar.

 

Yetmiyor 'seçim meydanında millete söz verdik' diyorlar. Bir ülkede sistemin değişmesi, Türklüğün mevzuattan silinmesi, değişemez maddelerle ülkenin Türk milletinin elinden çıkarılmasının sözü mü olur Allah aşkına? Aklımıza sen mukayyet ol Yarabbi.

 

İktidarlar Anayasa'da yazan görevleri yerine getirmekle yükümlüdür. Milletin işiyle, aşıyla meşgul olur. Ülkenin güvenliği için gerekeni yapar. Diğer devletlere karşı da ülkenin menfaatini korur, onlarla iyi geçinecek siyasi şartları sağlar.

 

AKP bunların hangisini yaptı? Geldiklerinde lideri İmralıya gömülmüş PKK'yı hortlatıp adeta can verdiler. Şimdi karşılarına alıp at pazarlığı yapar gibi, milli menfaatlerimiz üzerinden görüşmeler yapılıyor.

 

Açılan paketten anti milli unsurlar sevinç çığlığı atıyor, Türk Milleti kabuğuna çekiliyor. 'Ne mutlu Türküm diyene' şeklinde biten andımız kaldırıldı. Niye, rahatsız oluyormuş birileri. Sırada ne var? Böyle giderse 'Türk ocaklarına ne gerek var, rahatsız oluyoruz' diye onu da kapatırlar fakat şimdilik kaydıyla görmezden geliyorlar.

 

Sebebi, Türk Ocakları genel merkezinin AKP stratejileri lehinde görüş belirtip, Türklüğün arkasından dolanmaları. Yok bizi yanlış anlıyorsun diyorsa Türk Ocakları genel merkezi, şöyle gösterişli bir miting düzenlesinler üç beş ilde, 'ne mutlu Türküm diyene' desinler. Öncülük etsinler. Varlar mı yoklar mı belli değil diyeceğimde, ara sıra kafalarını uzatıp, 'AKP haklı' diyorlar dönüp tekrar postlarına oturuyorlar.

 

Neyse efendim, günümüzde bir kesim 'abi' dediğimiz muhteremler dünyevi doygunluğuna bakıyor. Ülkücülük, Türk Milletinin menfaati hak getire. Hani bu AKP nasıl olup da bunca yanlışa rağmen tepede diyoruz ya, Türk Milliyetçileri epeyce zayiat verdi.

 

Vitrine bakınca 'Ülkücü, Türk Milliyetçisi' olarak görünenler, başka cephede başka bayrakları sallıyor. Millet bunu göremiyor haliyle. MHP 'AKP'nin bu icraatı yanlıştı' diyor. Bu muhteremler çıkıp 'O icraatı kim olsa öyle yapardı' deyip, MHP'nin haklı pozisyonunu güçsüz hale getiriyor.

 

Düşmanlarımız bu defa işi şansa bırakmamış. Siyaset, inanış falan filan uzantılı menfaat çarkları kurup istihdam etmiş bazılarını. Oralarda yiyip içip kafa buluyorlar. Allah'ın yeryüzündeki ordusu aleyhine faaliyet gösteriyorlar. Küreselleşmeci yani Amerikancı düşünce kuruluşunun mütevellisinde olduğu ortaya çıktı, hala 'abi' diyorlar ki kendisine pes. 

 

Bizlerde efendiliğimizden bunlara hala 'saygılı davranmayı sürdürüyoruz. Doğru başladığı adımları sonra şaşmış, onun bunun çöplüğüne yönelmiş. Dünyasını, ahretini mahvetmiş. Üç kuruşa tamah etmiş. Bunları konuşmaz, çürük cevizleri ayıklamazsak, Türk Milliyetçiliği ihtişamlı günlerine dönemez.

 

Yarın bayram. Bayrama 'Türklük' elbisemizi çıkarmaya çalışanlar sebebiyle buruk giriyoruz. Türk, Türk gibi olmaz, düşünmez, hareket etmezse, çocuklarına daha küçükten bu şuuru vermezse, devletinden olmaz mı sonunda?

 

'Ey Türk, titre ve kendine dön' diyelim. İstiklal Savaşı sırasındaki özleri gibi mi olacaklar birileri, Kürt Teali Cemiyeti, Teal-i İslam Cemiyeti gibi davranmaya devam mı edecekler?

 

*** 

 

2. Dalga sinyali…az sonra…belki..

Eskiden böyle değildi. Duymuyorduk ya da. Açıkça söylenmiyordu. Şimdi aleni göstere göstere muhalefet eden kesimleri tehdit ediyorlar. Bunu söyleyen bir Bakan. 

 

"Önümüzdeki günlerde de suç potansiyeli olan, futbolla, sporla alakası olmayan, organize suç eylemlerinin içinde olan bazı taraftar gruplarına yönelik eylemler belki gerçekleşebilir" diyor. 

 

'Belki gerçekleşebilir'in anlamı gerçekleşmeyebilir de. 'Adam olun, maçların 34. Dakikalarında Gezi Parkı eylemi ile ilgili slogan atmayın' mı demek istiyor?

 

Organize olmuş suç örgütleri falan. Maçları zerre kadar haz etmeyen, milli maç olursa 'ee, hadi' diyen ben, takımları kazanınca yollara dökülen, o an eğer önemli bir milli hadise olmuşsa bunu görmezden geldiğine inandığım taraftarın AKP'nin icraatlarına tirit olduğunu gördüm. Gördük. Şimdi onları dağıtmaya uğraşıyorlar ki, yakınları, dahası millete kötü örnek olmasınlar.

 

Bir iktidar mensubu 'Organize suç eylemi yapan gruplara belki operasyon yapılabilir' diyor. Suç işliyorlarsa derhal yapın, delilini de ortaya koyun. ''Belki' diye dava olur mu?

 

Velhasıl, tehdit altında yaşıyor toplum. İktidar, karşılarına dikilen herkesi örgüt safına sokuyor. 'Suç potansiyeli olan' şey ney Allah aşkına? 'Potansiyelmiş.' Töbe est.

Neval kavcarİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.